Hydrobiologisch onderzoek van de Delta te Yerseke hebben belang stelling getoond voor het Zeeuws herbarium in ons museum. Het bestuur van ons Genootschap heeft, hangende de reorganisatie, over de vorm van medewerking aan deze instellingen nog geen beslissing genomen. Betrefende de niet-Europese mollusca valt verder niets te berichten. In december 1960 zijn aan alle leden de reorganisatievoorstellen toegezonden, waarvan in het vorige jaarverslag sprake was. In de buitengewone algemene vergadering van 19 december 1960 wer den deze voorstellen behandeld en een nieuwe wet vastgesteld, terwijl werd besloten mede te werken aan het in het leven roepen van een stichting, genaamd „Zeeuwse Museumstichting" in de geest van de daarvoor door Gedeputeerde Staten van Zeeland opgemaakte statuten. De stichting is inmiddels opgericht, terwijl het bestuur hiervan op 10 februari 1961 door de heer Commissaris der Koningin in Zeeland werd geïnstalleerd. In dit bestuur is ons Genootschap vertegenwoordigd door de heren J. de Bree, Mr. J. H. C. Heyse en Ir. J. G. Snip. Als gevolg van de wetswijziging en het streven meer activiteit te ontplooien is door een daartoe door het bestuur benoemde commissie ad hoe, bestaande uit de heren A. Hoolhorst te Oostburg, G. A. de Kok en Drs. E. Kuiper te Middelburg en A. H. Vermeulen te Dreischor na gegaan, wie in aanmerking dient te komen voor benoeming tot lid van het Genootschap. Verwacht wordt dat door een belangrijke toename van het aantal leden meerdere contacten zullen ontstaan, die kunnen leiden tot het oprichten van studiekringen e.d. In de afgelopen verslagperiode is nog niet overgegaan tot het be leggen van bijeenkomsten buiten Middelburg, doch in de nabije toekomst zal hiertoe kunnen worden overgegaan, waardoor aan de wens van vele leden zal worden voldaan. 1961/1962 Dit verslag handelt over de periode van de jaarvergadering op 26 april 1961 tot deze aprilvergadering. In deze periode ontvielen ons 11 leden door de dood. Door 28 leden werd voor het lidmaatschap van het Genoot schap bedankt. In de jaarvergadering van 26 april 1961 werden 655 nieuwe leden benoemd, welke benoeming door 251 personen werd aan vaard. Het Genootschap telt thans 837 leden. Een vijftal voordrachten werd gehouden, die door gemiddeld 40 leden werden bezocht. Op 18 oktober 1961 hield de heer J. van Hinte uit Aardenburg een XII

Archief | 1962 | | pagina 12