21. Jubileumconcert naar aanleiding van het 25-jarig bestaan van de Vlissingse Orkestvereniging. 24. De gemeenteraad van Vlissingen gaat akkoord met het „plan- Paauwenburg". MAART 2. De burgemeester van Zierikzee slaat de eerste paal voor de Diesel- motorenfabriek Smit en Bolnes N.V. 13. Opening van de tentoonstelling „Kunstenaars zien de Deltawerken" in het Gemeentemuseum te 's-Gravenhage. 15. Opening van de Katholieke openbare uitleenbibliotheek „de Kanaal zone" te Terneuzen. 28. Aanbesteding van het grootste deel van de Grevelingendam. APRIL 7. Viering van het 75-jarig bestaan van de Stoomtram-Maatschappij BreskensMaldeghem N.V. (S. B. M.). Voor de laatste maal vaart de vissersvloot de haven van Veere uit. De reddingsboot „Maria Carolina Blankenheym" van Veere naar Burgh verhuisd. 12. De eerste doorlaatcaisson wordt in het Veersegat geplaatst. Afsluitdijk voor het Zuid-Sloe aanbesteed. 13. Opening van een nieuw veilingscomplex te Goes. 18. Oprichting van de „Bond van polders en waterschappen in Oost Zeeuws-Vlaanderen". 24. Met de zevende doorlaat-caisson wordt Walcheren met Noord-Beve land verbonden. H. M. Koningin Juliana bij deze plaatsing aanwezig. 27. Met het laten zakken van de schuiven van de doorlaatcaissons wordt het Veerse Gat gesloten. 29. Het Veerse Meer wordt officieel in gebruik genomen. Festiviteiten te Veere. MEI 2. Werkbezoek van de minister van maatschappelijk werk, mej. dr. M. A. M. Klompé; zij wordt voorgelicht over Zeeuwse streekproblemen. 3. Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk houdt de eerste provinciale dag. 13. Bezoek van Ghanese autoriteiten aan Vlissingen; overdracht van het voor Ghana bestemde schip „Pra River"; tewaterlating van de „Offin River" en kiellegging van waarschijnlijk de „Nassi River". 19. Nieuwe veerhaven te Kats in gebruik gesteld. 119

Archief | 1962 | | pagina 135