24. Eerste cursisten naar de Outward Boundschool te Renesse in slot Moermond. 28. Voor de uitvoering van het Kreekrakplan worden ingesteld: een commissie van voorbereiding en drie werkcommissies ter bestudering van de bestuurlijke, waterstaatkundige en planologische aspecten (geïnstal leerd 11 september). 29. Opening van het mosselseizoen te Bruinisse met de gebruikelijke vlootschouw. AUGUSTUS 1. De burgemeester van de gemeente Wolphaartsdijk tekent een con tract inzake de stichting van een jachthaven voor de Royal Yachtclub de Belgique te Antwerpen. 13. Start van werk- en studiekamp te Aardenburg van de Archeologische Werkgemeenschap naar aanleiding van de „Romeinse" vondsten aldaar. 14. Eerste steenlegging van schoenfabriek N.V. Nabco te Sluis. 16. De gemeenteraad van Goes gaat akkoord met (beperkt) plan voor haven en industrie. 26. Tewaterlating van het schip ..Mol" van de werf der Koninklijke Maatschappij „De Schelde", in aanbouw voor de Compagnie Maritime Beige S.A. 29. Opening tentoonstelling Cor de Wolff in de hal van het gebouw der Provinciale Griffie; schenking van een honderdtal van zijn werken aan het Zeeuws Museum. 30. Tijdens het werkbezoek van drs. J. W. de Pous, minister van eco nomische zaken, komen o.m. het plan van de Oosterscheldebrug en de beheersvorm Zuidsloe ter sprake. SEPTEMBER 1. De gemeenteraad van Vlissingen uit bezwaren tegen het voornemen van minister mr. E. H. Toxopeus om Souburg bij Vlissingen te voegen. 4. Conferentie in het Openluchtmuseum te Arnhem over de problemen van het Deltagebied. 6. Persconferentie over de plannen voor een Eurotel te Vrouwenpolder onder leiding van burgemeester A. de Kam. Namens de initiatiefnemers zijn aanwezig mr. W'. P. A. van Voorst van Beest, directeur van de Amstelbrouwerij, en H. Sandbergen uit Laren, alsmede de architect E. F. Groosman uit Rotterdam. 25. Eerste paal voor het stadhuis te Vlissingen in de grond geslagen. 26. Feestelijkheden te Sluiskil naar aanleiding van het vijftigjarig 121

Archief | 1962 | | pagina 137