een kinderdoop op 15 februari 1685, bleek dat de echtgenoote eigenlijk heette Trijntje Joos Planke. Het kind ontving den naam van Cornelis en als getuigen bij den doop traden onder anderen ook op Joos Plancke en Johannes Corneliss., zijnde de eerstgenoemde ongetwijfeld de grootvader en de ander de oom van het gedoopte kind. Ook in 1686 werd een kind, „Joost" genaamd, uit dit huwelijk gedoopt. Had de vorige spruit den naam ontvangen van den vader van Marinus, de daarop gevolgde heette naai den vader van Trijntje, naar Joos Plancke. In 1688 was nog een Johannes en in 1690 een Abraham van de echte lieden gedoopt; doch het laatstgenoemde kind kwam spoedig te overlijden en uit dat sterfgeval werd ook de geslachtsnaam van den vader bekend. In de opgaaf der overledenen toch leest men, dat op 2 Maart 1690 een kind, Abraham, geheeten, overleed van Marinus Corneliss. Hollestelle. Maar ook Trijntje Joos (dr.) Plancke, de vrouw van Marinus Corneliss., daalde 26 Februari 1692 ten grave en in 1693 huwde haar nagelaten man met Bastiaantje Abrahams van den Berge, jonge dochter van Colijnsplaat en bij een kinderdoop uit dezen echt in 1696, trad de man weder eenvoudig op als Marinus Corneliss., doch bij volgende doopen werden de ouders steeds gezegd te zijn Marinus Corneliss. Hollestelle en Bastiaantje Abra hams van den Berge. Het op 15 Februari 1685 gedoopte kind, Cornelis Hollestelle, is gehuwd met Anthonia Verschelling. Hij was ouderling van de Ned. Herv. Kerk en overleed 18 April 1753. Voor het gebruik der mantels en het rouwkleed bij de begrafenis werd ruim 18 schellingen aan de kerk betaald. Dit is het eenige, wat men van hem vindt aangeteekend. Van de drie op hem gevolgde generatien wordt weinig of geen gewag gemaakt. Uit een en ander blijkt, dat omstreeks half de XVIIe eeuw te Heinkens- zand heeft bestaan een Cornelis Hollestelle, van welken twee zoons, Marinus en Johannes, nu als bekend kunnen worden aangemerkt. Marinus heeft zich te Colijnsplaat, Johannes vermoedelijk blijvend te Heinkenszand gevestigd. Het geslacht Hollestelle komt reeds vroeg in Zuid-Beveland en ook te 's-Heer-Arendskerke en Ovezande, voor. In laatstgenoemde gemeente wordt reeds in 1464 van een polder of belending, Hollestelle genaamd, melding gemaakt. Mijn grootvader, Marinus Hollestelle1), uit het bedoelde geslacht te 1) De ouders van Marinus waren: Janus Hollestelle en Jacomina Bouwman. Janus, gedoopt 7 Februari 1717 te Colijnsplaat, was de zoon van Cornelis Hollestelle en Anthonia Verschelling bovengenoemd. Deze gegevens dank ik de heer J. de Kuyper. 53

Archief | 1962 | | pagina 67