Ir. A. Rothuizen, Dr. P. Schierbeek, Ir. J. G. Snip en H. P. Veening, twee rapporten zijn uitgebracht, waarvan het laatste gistermiddag is ontvangen. Over het eerste rapport hebben voorlopige besprekingen plaats gehad met een delegatie van het College van GedepuLeerde Staten van Zeeland en met Burgemeester en Wethouders van Middelburg. Er zijn gegronde redenen aanwezig voor de verwachting dat in 1961 overgegaan zal kunnen worden tot een belangrijke reorganisatie, waar door de te zware financiële last die het beheer van het museum betekent, zal komen te vervallen en een modern beheer van de verzamelingen mogelijk zal worden. Daarnaast zal dan op andere gebieden de activiteit van ons Genootschap kunnen worden geïntensiveerd. Het ligt in de bedoeling, zodra het bestuur het zojuist ontvangen tweede rapport van de reorganisatiecommissie zal hebben bestudeerd, nadere mededelingen hierover aan alle leden te doen toekomen. De heer Jansingh, de concierge die als opvolger van van Hesselingen in 1959 werd benoemd heeft zijn functie niet lang vervuld, want met ingang van 10 maart 1960 heeft hij ontslag gevraagd. In zijn plaats is met ingang van 16 april jl. benoemd de heer W. van Galen, waarvan gehoopt wordt dat hij de juiste kracht zal blijken te zijn op de juiste plaats. Tenslotte mag niet onvermeld blijven dat alle leden van ons Genoot schap, waarop in de loop van dit jaar een beroep werd gedaan voor medewerking in het belang van ons Genootschap, zonder uitzondering gaarne daaraan voldeden, waarin een goede belofte mag worden gezien voor de actieve medewerking, die van de meesten van U in de komende periode zal worden gevraagd. 1960/1961 Dit verslag handelt over de periode van de jaarvergadering op 27 april 1960 tot deze aprilvergadering. In deze periode ontvielen ons 10 leden door de dood. Door 20 leden werd voor het lidmaatschap van het Genootschap bedankt. In de jaarvergadering van 27 april 1960 werden 90 nieuwe leden benoemd, welke benoeming door 61 personen werd aanvaard. Het Genootschap telt thans 586 leden. Een vijftal voordrachten werd gehouden, die door gemiddeld 25 leden werden bezocht. Op 2 november 1960 hield Dr. J. van Ham uit Middelburg een voor dracht over: de taal der religie. Op 14 december sprak de heer A. de VIII

Archief | 1962 | | pagina 8