Visser uit Middelburg over de stand van de wilde flora in Zeeland. Deze voordracht werd toegelicht met dia's en een herbarium. Op 11 januari 1961 hield Dr. W. L. van de Vooren een voordracht over: Ervaring in de filosofie van Whitehead. Op 15 februari sprak Dr. J. M. G. van der Poel, directeur van het Nederlands landbouwmuseum te Wageningen over: De landbouw in de praehistorie van Nederland. De laatste voordracht werd op 8 maart gehouden door Prof. Dr. A. J. Rutgers uit Gent met als onderwerp: Het energieprobleem. In de algemene vergadering van 27 april 1960 werd in de plaats van het bestuurslid Ir. A. Rothuizen, aftredend en niet herkiesbaar, gekozen Ir. H. de Lussanet de la Sablonière. De rekening over 1959 werd goedgekeurd; zij sloot met een totaal van 7.021,67 en een goed slot van 129,02. De begroting van 1960 werd vastgesteld op 6.925, Wijlen Mr. J. H. Bybau, oud-rechter te Middelburg, heeft zijn gehele omvangrijke boekenverzameling aan het Genootschap gelegateerd. In de verzameling bevinden zich waardevolle exemplaren. Ook in deze verslagperiode werd onze vluchtberg, de berg van Trove te Borssele, wederom door Dr. W. C. Braat onderzocht. Door het vertrek van de heer Unger kwam het conservatorschap der afdeling Zelandia Illustrata en dat der afdeling Schilderijen vacant Aangezien de algemene leiding van het museum ook bij de Heer Unger berustte, moest in deze vacature worden voorzien. Wij vonden de Heer J. de Bree bereid deze taak tijdelijk op zich te nemen. De conservatorschappen hebben thans de volgende bezetting: Zelandia Illustrata: vacat. Vóór- en vroeg-historische voorwerpen (zgn. Stenenkamer) de Heer P. J. van der Feen, biol. drs. Geschiedkundige voorwerpen: de Heer H. Pieters. Zeeuwse klederdrachten: de Heer J. de Bree. Munt- en penningkabinet: de Heer H. Pieters. Schilderijen: vacat. Kabinet van natuurlijke historie: de Heer P. J. van der Feen, biol. drs. Niet-Europese mollusca: de Heer L. de Priester. De Zelandia Illustrata werd door diverse personen in en buiten Zeeland woonachtig, geraadpleegd. Daarbij werd gelegenheid gegeven tot het maken van fotografische reproducties. De aanwinsten bestaan uit een twintigtal prentbriefkaarten en foto's van Middelburg en Goes, welke door schenking werden verkregen. Een IX

Archief | 1962 | | pagina 9