1810 februari school. Om mijn erkentenis ook aldaar te tonen gaf ik 200,aan de directie, om de wezen op eene convenable wijze hedenavond op enige ververschingen te onthalen van vleesch, wijn etc., voor de kleine kindren van chocolade etc. De commissie van inkwartiering had met wethouders mij dezen morgen op een collation ten stadhuyse geregaleert, alwaar ik ook nog enige goede vrienden vond. Alles, in één woord, toonde mij belangstelling en deelneming. Dingsdag 6. De post bragt slegte tijdingen mede, daling van effecten etc. Dit hoort tot W'oensdag 7. Gistren was er niet bijzonders. De Russische effecten waren tot 70 geweest. Onbegrijplijk. De 3 pet schuldbrieven 25 a 26 pet. Waar moet dit heen? Heden kreeg ik om aan te plakken de proclamatie van Reggio (vid. sub 5 february) en een keyserlijk decreet, gegeven te Parijs 20 january tot formatie van een leger van Braband tusschen Schelde en Maas, zullende de Fransche en geallieerde troupes dat leger uitmaken en alle oorlogsplaatsen in staat van beleg gesteld worden. Deze stukken kwamen mij voor in de gegeve omstandigheden enigzints gunstig, 1. omdat er geen questie is van inlijving maar alleen van mili taire possessie, 2. omdat van Walchren niet apart gesproken word en dus dat eiland niet erger schijnt dan de andre, 3. omdat die stukken, hier gepromulgeert zijnde, dus ook hier haare uitwerking hebben. Ik heb dan ook niet veel zwarigheid gemaakt in de promulgatie, evenwel onder inhesie van mijn vorige objectiën ut in litteris. Ik deed heden aan 't Zeeuwsch Genootschap present een machine infernale, bij toeval gekogt. Donderdag 8. Volgens een cabinetsorder van de koning uit Parijs dato 29 january, door de heer van Bijland overgebragt, zou de koning alle de troupes tusschen Schelde en Maas met magazijnen en arsenaalen ter dis positie van den hertog van Reggio gesteld hebbenDe secretaris van Koudekerke had onlangs ook gedifficulteerd om de wet over de Fransche douanes aan te plakken. Hij had zedert 2 dagen 2 man in exsecutie aan huis. Nu had hij gewevgert, de 2 hiervoren gemelde stukken sub 7 february aan te plakken en hij wierd zonder complimenten met militairen van Koudekerke gehaalt en op 's Gravensteen gebragt, alwaar hij den nagt zal doorbrengen, hebbende hij reeds aangenomen van aan te plakken, waar door hij nu morgen zal ontslagen worden. Ondertusschen is dit ook mijn voorland bij zulke weygeringen! Vrijdag 9. Ik kreeg gistren extract verbaal van de landdrost dato 4 84

Archief | 1963 | | pagina 100