gezeten en vast, meer als iemand, door families, door vrienden, door 1810 februari kennissen, door bezittingen van allerley aart, door eene innige zugt tot mijn geboorteplaats en het zal mij dus veel kosten. Maar als ik maar met vrouw en kindren ergens elders nog eens gerust leven kan, en voor haar en voor mij zelfs, dan kan ik daarom nog genoeglijk leven, zoo God er maar Zijn zegen bijvoegt. Met dat alles agt ik het best. mij dat denkbeeld van vertrek te familiariseeren, om des te gemaklijker den overgang te maken. Evenwel zonder vooralsnog te bepalen waarheen. Want hoezeer den Haag wel de plaats van mijn verkiezing is, kan er nog zoveel in Holland zelf voorvallen, dat ik reken, dat ook daar eerst het dénouement van zaken volkomen wezen moet, alvorens het voorzigtig is een bepaalde keus te doen. Ik blijf evenwel 't meest voor den Haag geporteert. Zo denken ook de meeste menschen van hier, en vooral mijn beyde broers. Dit doet bij mij alles uit. Maar ik vrees voor verlegenheid uit hetgeen mijn vrouws broer en zuster voornemens zijn. Hier weet ik nog niets van. Maandag, 12 en dingsdag 13 waren stille dagen en viel niets bijzonders voor, zo min als Woensdag 14. Dan, met de post kwam tijding, dat de landdrost Ermerins te Tholen getransporteert was na Bergen en verder, omdat hij een inter dictie had laten doen en aanplakken tegen de werkzaamheid van de Fran- sche douane. Hij had het zien aankomen en den secretaris van Citters gesurrogeert. Wat haat nu zulk eene oppositie zonder magt? De zaak vordert er niet mede, het baart animositeit en het heeft ordinair weerkaat sing op onschuldige. De positie voor een publiek amptenaar is in dit moment allermoeilijkst. Ik ontfing nog een extract uit't verbaal van de landdrost dato 9 february, houdende des ministers van binnenlandsche zaken approbatie, dato 7 te voren, op zijn gedrag en adhortatie om voort te gaan en zoveel mogelijk een bedaarde fermeteit te paaren met gepaste voorzigtigheid. Geeft dit nu niet enige faciliteit? Ik denk ja, anders vat ik het niet. En evenwel had de landdrost reeds die aanschrijving toen hij de voorschr. démarche deed. Over weynige dagen, immers in deze week, zijn de Hollandsche troupes uit Noord-Beveland over Goes na Holland gegaan en door Franschen vervangen. Die uit Goes gaan ook derwaarts, men zegt na Amsterdam. Et ad quem finem? Men spreekt weer veel van een importante expeditie, die men in Engeland gereed maakt en zegt, dat zij na Holland bestemd is. Dan komt er geen stuk van teregtü De couranten gewagen van een apert gerezen misverstand tusschen Rusland en de vorst van Polen, de koning van Saxen. De Russische effecten zijn weer na de 75 pet, dog de nationale 87

Archief | 1963 | | pagina 103