1810 februari schuldbrieven a 3 pet tot 21 pet gedaald. Waar moet dat heen? Er kruys- sen dagelijks 3 a Engelsche scheepjes ront het eiland. Donderdag 15. De lage cours der effecten zal veele overhoop werpen. Heden wierd J. Schouten alhier ten rolle betrokken tot namptissement van een wissel van f 20.000, uit London getrokken. Hij proponeerde exceptie, dat hij aan 't Hof brieven van atterminatie gevraagd, dog dat men daar geweigerd had te disponeeren en orders aan den minister van justitie gevraagd waren. Morgen word op de exceptie gepleyt, maar als er geré- auditeert word, moet den aap uit de mouw komen, want moet de vier schaar gespannen worden. En dit heeft de regtbank tot nu toe vermijd, omdat volgens order van 't gouvernement dit moet doen uit naam van den koning van Holland en volgens order van den generaal uit naam van den keizer. Alzo is het geheele jaar nog geen vierschaar gespannen. Dezelve reden heeft ook de zwarigheid uitgemaakt bij 't Hof in 't verleenen van de brieven van atterminatie, die op gelijke wijze op naam van den koning en van den keizer geordonneert waren te geschieden. Men moet dus kiezen en dit is niet gemaklijk. Ondertusschen word er geen regt geadministreerd. Welk een staat van zaken! De generaal Osten is uit Engeland geëchappeert en te Dort aangekomen, vanwaar hij zig direct na Parijs begeven heeft. Vrijdag 16. Gunstiger tijdingen. De koning word terugverwagt. Men spreekt van cessie van Walchren lot na den vrede en vermeerdering van 't koningrijk met Berg en een deel van Westphalen. De effecten aanzienlijk rijzende. De landdrost schijnt na 's Hertogenbosch gevoert. In de volgende week zou de sousprefet Dubosch alhier geïnstalleert worden. In de couranten wierd vermeld de geheele afschaffing van het decreet ontrent den constitutioneelen adel. Dus veel werk voor niet. Nu, daarmede zal ons land niet te gronde gaan. Zomin als met afschaffing onlangs van de maarschalken. Men had alle die kosten en brilje kunnen sparen. Non est conveniens luctibus ille color. Veel geeft men op van de expeditiën. die in Engeland worden uitgerust, alsof zij herwaarts, op de Schelde namentlijk, gemunt waren, vooral vermits het groot aantal kannonneerbooten, die men gereed maakt. Saturdag 17 ontfing ik een extract uit verbaal landdrost, getekend namens denzelven door den secretaris-generaal van Citters, dato 15 february, behelsende eene aanschrijving van den eersten secretaris van 't kabinet des konings, dato 10 february, bij den minister van binnenlandsche zaken ontfangen den 13 dito, houdende last, dat alle amptenaaren verpligt zijn 88

Archief | 1963 | | pagina 104