over ontfangers, additioneele stuivers en 100 m. voor de dijken en last 1810 februari aan mij om de ontfangers te verpligten, over te storten in de keyserlijke kas; 3. nog een missive om te designeren de bureaux van 't Landdrost - ampt en een huis voor de Sousprefecture. Nu kwam het er op aan, om iets beslissends te doen. Men besloot een gemotiveerde brief aan den koning te schrijven en om orders te vragen en tevens aan Gilly te schrijven, met opening van de laatste secreete order van 10 dezer, met declaratie, dat men tot de erkenning van den prefect niet konde overgaan. Ik bragt hem deze brief zelve met Slavforinus] en 2 secretarissen. Wij wierden heus ontfangen en hoezeer hij zeyde, dat wij de delicatesse te ver pousseerden, avoueerde hij ons tog de moeilijkheid van onse positie, zig niet opposeerende tegen het vragen van nadre ordres. Onder het discoureeren zeyde hij, que le roi n'étoit prévenu de la réunion de cette isle que par sa proclamation du 1 janvier, qu'il avoit demandé a I'empereur que le général en serait puni et que I'empereur l'avoit répondu en badinant. In het gaan zeyde de generaal mij apart, que je ne devois pas parler a monsieur Dubosch des ordres, que je demandrais, parceque c'était une tête montée et que cela pourroit faire un mauvais effet. Alzo liep deze storm weer redelijk wel af. Gelukkig was er alleen questie van erkennen of niet, zonder dat er eene daad gevorderd wierd. Want de vraag over de ontfangers en over de bureaux reguardeerde mij niet en ik antwoordde op dezelve évasivement. De generaal kon ons dus op dit moment gemaklijk lacheeren, gelijk hij deed. Ondertusschen was ik tog den geheelen dag zeer onaangenaam gestelt en geweldig aangedaan, hoe weynig onverwagt 't gebeurde ook wezen mogt. Zondag 25. De missive aan den koning ging heden per expresse af, tegelijk met een brief van de ontfangers der middelen, die ook gelast waren om hunne kassen over te storten en die nu ook nadre orders wilden vragen. Ook gaf ik van alles communicatie aan den landdrost. De post bragt de beterschap van den koning te Parijs mede, maar ook het avanceeren der Fransche troupes in Gelderland. In één woord de vererge ring over 't geheel van den staat der zaken. 3 pet schuldbrieven 222314- Rusland 6869. Ook geloofde men aan oorlog met Rusland. Maandag 26. De commissaris van oorlog verzogt mij heden om voor zijn rekening te laten drukken een advertentie om op den 5 maart aan te besteden te Vlissingen de opbouwing van het Arsenaal en Werf te Vlissingen. Dit heet althans geen talmen. Maar is het vertoning of ernst? Tijdingen van zommige per post van gistren bragten mede, dat geheel 93

Archief | 1963 | | pagina 109