OVERZICHT VAN DE BELANGRIJKSTE GEBEURTENISSEN IN 1809 EN 1810 1809 voorjaar mei 13 juni 18 juli 6 juli 29 aug. 3 aug. 15 sept. 5 okt. 14 nov. 4 nov. 26 dec. 15 dec. 25 1810 jan.-febr. mrt. 11 mrt. 16 april 1 juli 1 juli 13 aug. 20 oktober Vijfde coalitie; Oostenrijk hervat met Engeland de oorlog tegen Frankrijk. Wenen door Napoleon bezet. Het Engelse kabinet neemt het definitieve besluit een expe ditie naar Walcheren en Antwerpen te zenden. Overwinning van Napoleon op de Oostenrijkse troepen bij Wagram. De Engelse expeditie-vloot verschijnt voor Walcheren. Zuid-Beveland en Walcheren, behalve Vlissingen, bezet. Vlissingen capituleert na een hevig bombardement. Zuid-Beveland door de Engelsen ontruimd. Vrede van Schönbrunn. Het Engelse kabinet besluit Walcheren te ontruimen. Lodewijk Napoleon vertrekt ,door de Keizer ontboden, naar Parijs; Napoleon stelt eisen van gebiedsafstand. Keizerin Joséphine aanvaardt de scheiding van Napoleon. De laatste Engelse schepen verlaten de Zeeuwse wateren. Zeeland, Bergen op Zoom. Breda en Dordrecht door Franse troepen bezet. Napoleon huwt met de handschoen te Wenen aartshertogin Marie Louise. Lodewijk Napoleon stemt toe in een verdrag, waarbij het grondgebied ten zuiden van de Rijn aan Frankrijk wordt afgestaan en 7000 man Franse troepen in het Hollandse kustgebied worden toegelaten. Huwelijk van Napoleon en Marie Louise ingezegend te St. Cloud. Lodewijk Napoleon legt de regering neer ten behoeve van zijn oudste minderjarige zoon. Geheel Holland ingelijfd. Bernadotte wordt Koninklijk prins van Zweden. Hevige gevechten tussen Masséna en Wellington in Portugal. VII

Archief | 1963 | | pagina 13