1810 september Saturdag 1. Deed ik een tour met vrouw en kindren en Jan Hinlopen, die bij mij logeerde, na de hofstede van zijn moeder in Wolfersdijk. Wij hadden al een geruimen tijd heerlijk weder en de oogst was zeer schoon binnen gekomen. Met dat al was de handel in graanen nog merkelijk ge- geneert, daar het niet anders konde gaan als op bijzondre permis, waar door men nooit zeker was, of men al of niet kon verkopen en altoos in handen vallen moest van hun, die de permis wisten te bekomen. Zondag 2. Mijn zoon en dogter kwamen van Parijs terug toen wij aan den Abeele thee dronken. Alweer een zegen, die ik erkennen moet. Het is aangenaam, zijn betrekkingen na een afwezen van 8 weken weer te zien. De tijdingen uit Holland zowel als van Parijs bragten mee, dat de keizer zijn reis na Holland tot het volgend jaar zou uitstellen. Men gaf voor de zwangerheid van de keizerin. Hoe het zij, het kwam mij voor geen goed augure te zijn. Veel belangrijks hoorde ik van Parijs niet. Alles scheen nog onzeker en het was, alsof de Hollandsche commissie er meer was om den schijn te geven alsof zij haar belangen dapper behartigen moest, dan wel om direct veel uit te voeren. Evenwel wierd zij er met veel distinctie behandelt. Maandag 3. In Parijs droeg iedereen de Hollandsche ridderorder. De heer van Doom bleef het ook hier doen. De heer Loke volgde het na voor afgegaan adveu van den prefect. De heer Boddaert deed het ook. Ik ben het nog niet voornemens, want ik stel mij tog altijd voor, dat bij eene finaale afdoening van zaaken die order door den keizer zal vernietigt worden. En dan maakt men maar nadien een bedroefd figuur. Dingsdag 4. Niets bijzonders. ff oensdag 5. De couranten behelsden de voorstelling van den generaal Bernadotte, Prins van Ponte Corvo, met consent van den regeerenden koning, tot troonsopvolger van de kroon van Zweden. Alweder een nieuw evenement van groot gewigt. Alzo bepaald Vrankrijk zig niet aan 't zuiden van Europa. Nu gaat natuurlijk Denemarken ook mee. Maar hoe zal dit Rusland smaken? De Russische effecten stonden heden genoteert op 54 pet. Welk eene verbazende daling! In proportie nog grooter als van Hollandsche effecten! Ik kan er geen reden voor vinden of het zou juist die troonsopvolging moeten wezen, waartegen Rusland zig misschien verzetten wil. En geen wonder. Vrankrijk komt hem alzo naa op de hielen. En zeker van dien kant zou men hel over een jaar niet hebben kunnen wagten. Hoe komt er het einde!!! 152

Archief | 1963 | | pagina 200