Zaturdag 13. De Middelburgsche Courant behelsde een artikel uit Parijs, 1810 oktober zijnde eene verklaring van een genoemd medicus, dat de kroonprins van Zweden wel degelijk vergeven was, naar zijn begrip met aqua tophana. Die den zamenhang van zaken nagaat weet niet wat hij hiervan denken moet. Een ander artikel uit dezelfde courant, mede uit Parijs, deed zien, dat verre meer dan de helft van alle de Fransche troupen zig in Spanje be vonden. En nog niet t'ondergebragt. Neen, dat Spanjen is voor Frankrijk een veritabel kerkhof. En het einde schijnt er nog in lange niet. De Russen gaan voort met de Turken te kloppen. Een nieuwen opstand in Egypten. Een nieuwen opstand in Arabiën legen de Meehabieten. Turkijen moet vallen, door zijn wijze van regeren, van vegten etc. Enfin, dat rijk schijnt ook zijn einde te naderen, immers in Europa! Zondag 14. De koning van Holland zou een wenk gekregen hebben, van zig niet langer te Toplitz op te houden, maar in Vrankrijk terug te keeren. Zommige meenen, dat hij andermaal den scepter over Holland zwaaien zal. Ik niet. De nationale schuldbrieven stonden 8 a 9 pet. Door de aan houdende droogte was er overal groot gebrek aan water. Geen zieken. Engeland maakt een expeditie gereed na Isle de France. Zij hebben reeds Amboina genomen. Maandag 15. Nihil. 16 Dito. 17 Dito. Het weer begon te kenteren en wij hadden den eersten regen na een zeer langdurige droogte. Ik had weynig embarras. Ik begon weer heden de decoratie der order te dragen. Donderdag 18. Alsvoren. Volgens hetgeen ik van de heer F. Ermerins vernam moet er in augustus een conspiratie ontdekt zijn in Braband, die al vrij verre geëxtendeerd was, zelf in Vrankrijk. Het was alleen onder de Roomsche. De zetel was te Breda geweest. Een van de eerste moet geap- prehendeerd geweest zijn en zig de polsaders hebben afgesneden. Er wierd zeer weynig van geweten. Maar men presumeerde, dat dit aanleiding had gegeven, tot uitstel van des keizers reize na Holland. Ik had van dit alles niets tot nu toe vernomen en bevreemde mij dus zeer. Volgens de couran ten is onlangs te Lisbon een considerable conspiratie ontdekt tegen de Engelschen. Het word vrij vercierd dunkt mij opgegeven. Vrijdag 19. Ik had gistren den generaal Gilly gesproken over het logeeren der officieren bij de burgers. Hij scheen vrij faciei, dog zeyde, de kamers te willen laten recenseeren van zijnentwege en mij het getal der officieren te zullen opgeven, die moesten gelogeert worden. 159

Archief | 1963 | | pagina 207