AUGUSTUS 1. De belemmeringen om tot een induslrieschap te komen voor de gemeenten Breskens, Hoofdplaat, Schoondijke en Groede zijn opgeheven. 3. Eerste koolzaadoogst van de schorren in het Veerse Meer. 17. De gemeente Middelburg krijgt de beschiking over een belangrijk deel van de porseleinverzameling uit de nalatenschap W. H. Bal; de Provinciale Bibliotheek van Zeeland wordt de boekenverzameling ge legateerd. SEPTEMBER 1. Het Zeeuwsch Dagblad, protestants-christelijk dagblad voor Zeeland, staakt de uitgave. 7. Opening van het nieuwe kantoorgebouw van het gemeentelijke arbeidsbureau te Terneuzen. 10. De gemeenteraad van Vlissingen keurt de tweede fase van het saneringsplan goed. 12. Opening van de A.V.O. tentoonstelling te Goes. 21. De gemeenteraad van Kortgene voteert de gelden voor het inrichten van een jachthaven. OKTOBER 5. Viering van het vijftig jarig bestaan van de N.V. Stijfsel- en Glucosefabriek „Sas van Gent". 5. Opening van de textielfabriek „Westerschelde" te Stoppeldijk. 9. Opening van het bejaardentehuis „Huize Emmaus" te ÏJzendijke. 20. Wetsontwerp herindeling Walcheren ingediend. 22. De gemeenteraad van Middelburg keurt de plannen voor het Delta museum goed. 26. Besluit van de gemeenteraad van Vlissingen de aandelen van het hotel „Britannia" te verkopen aan de N.V. Landbank te Den Haag. 29. Viering van het feit dat 50 jaar geleden de inwoners van Middel burg voor het eerst electriciteit konden betrekken. NOVEMBER 8. Pensiontehuis voor bejaarden te Kortgene geopend. 16. Opening van de nieuwe Chr. H.B.S. en M.M.S. voor Walcheren te Middelburg, 19. De gemeenteraad van Middelburg voteert kredieten voor het uit breidingsplan-Zuid. 211

Archief | 1963 | | pagina 259