1809 augustus met eenige vrouwen, van welke men zig wilde debarasseeren. De zuster van Monnet was onder de reizigers. Heden namen de Engelschen possessie van het Oostindische Compagnie-Huis en toebehorende goedren. In Zierikzee had de burgemeester de Kater zig geretireert en toen niemand dien post wilde aanvaarden had een Engels officier zig daarin geplaatst. Men zeide, dat het een kleinzoon was van den berugten Burke. In Goes was het opgepropt vol van militie, 200 a 300 man op een boerehoeve. De levensmiddelen wierden er duur, met dat al kwam er considerabel veel vee derwaarts uit de eilanden van Overflakkee en Goeree. In Walchren kwam ook nog al veel vee. Item verscheyde schepen met Engelsche goedren, coloniale producten etc. Met dat al daalde de prijs van veele objecten niet na proportie. Maandag 28. Heden was het woord, dat de kramers passen zouden krijgen om te vertrekken, dog er kwam weer niet van. Er viel niets bijzon ders voor. En men hoorde niets van 't geen buitenaf omging. Ik kreeg een liedje, dat hier gedrukt moet zijn en ten platten lande verkogt was. De inhoud was wel overheidsgezind, dog veel Engelsch en voor Oranje. Het hoofd van een wasOp de terugkomst van den erfprins. Dan het debiet en verspreyding wierd weldra gestuit door de tusschenkomst van den balliuw. Het water stond, nu het sluisje te Vlissingen digt scheen, en bleef op 19 duim. Dingsdag 29. Ik zag heden het werk aan 't Sloe. Men maakte een brug circa 18 a 20 v. breed van het schorre af tot aan laag water, volgende de glooiing van de slikken. Zij was, zo men zeyde, gedestineert om met schepen tegen aan te leggen en canon etc. te laden en lossen. Men begon ook met batterijen aan te leggen en canon van Vlissingen derwaerts te voeren. Ik vernam daar, dat er reeds cavallerie van Goes terugkwam en nog meer gewagt wierd, waaruit ik vermoede, dat men van de expeditie op Antwerpen afzag, zoals de uitkomst dit ook nadien geleert heeft. Want er kwamen reeds heden een aantal schepen van Bath terug voor Vlissingen. In Vlissingen was volgens de Middelburgsche Courant van heden een collegie van regeering aangestelt. In't land was men braaf bezig met de batterijen te slegten. Het water begon te minderen. 18% d. Schoon weder, In de stad alles rustig. Woensdag 30. Ik bezag heden de campen en werken aan de kant van de Zuydwatering en de plaats daar de doorsnijding in den dijk door de Franschen geschied was, zijnde beoosten de duyne. De Engelschen waren 12

Archief | 1963 | | pagina 28