1809 September tementaal Bestuur had op haar nota aan Chatham tot abdicatie hunner posten eerst een beleefde note terug ontfangen, met instantiën tot conti nuatie etc. Hierop was weer een weygerend antwoord gegeven en heden ontfingen zij een nieuwe nota, haar stellig gelastende, met comminatoiren. Zij zullen nu gedwongen continueeren. De uitkomst is, zoals ik die voor zien had. Door de menigvuldige regens was het water 18^ duim. Donderdag 7. Volgens een lijst van heden waren in Middelburg 6700 troupes, buiten de zieken der hospitalen, die zeer veele waaren. De Goessche schipper vertrok na Goes, dog moest terugkeeren, omdat van de Goessche wal op hem geschoten wierd. Men verhaalde, dat D. Bruce al daar de Hollandsche troupes commandeerde. De conduite der Engelschen scheen onbegrijpelijk en haar voornemen in allen opzigte raadselachtig. Na Holland was de passage nog open over Schouwen. Ook kwamen van daar nog veele levensmiddelen, die over Zijpe wierden aangevoert. In Goes waaide de Hollandsche vlag. Vrijdag 8. Er trokken veele troupes na de kant van Amemuyden, waar schijnlijk om bij de hand te wezen aan 't Sloe. Men vernam ook heden, dat de Hollandsche troupen in Wolfersdijk waaren, item dat Schouwen geheel geëvacueert was. De passage na Holland moet nu natuurlijk moeilijk worden. Er scheen weynig decicifs in het plan der Engelschen. Men zeyde, dat het hoofdkwartier eerstdaags vertrekken zou. Er wierd algemeen bij de Engelschen op een zeer ontevreden toon van de expeditie gesproken. Voor 't overige was alles rustig, Saturdag 9. Zeer slegt weer. Er viel niets bijzonders voor. Ik vernam dat het Departementaal Bestuur andermaal geweigerd had te continueeren. Het zal nu te bezien staan, of Chatham zal volhouden of onderdoen. Mij dagt dat het voor 't publiek belang beter waare, dat het Departementaal Bestuur als nu gedwongen gecontinueerd had. Dan het is hier ook: Tot capita tot sensus. Zondag 10. Heden ontfing ik de note van Sontag nomine lord Chatham, exigeerende, dat het bestuur der stad continueerde, op personeele verant- woordlijkheid tot nadre voorziening. II exige et ordonne, que chaque membre continue a moins jusqu'a 1'époque que d'autres arrangemens auront lieu. Chaque membre sera rendu personellement responsable de negligence ou désobéissance et sera traité avec riguer. Bij dezelfde nota wierd nog te kennen gegeven, op de missive van 8 september over de 18

Archief | 1963 | | pagina 34