de hand zig gewillig getoont om in het doen van opgaaven en geven van 1809 september informatiën ten algemeenen nutte zig [niet] te zullen onttrekken. Maandag 18. Volgens lopende geruchten was het Ministerie in Engeland veranderd en daarin geplaatst van de partij van Grenville, dus van dien kant niet vreedzaam. Men sprak nog van een nieuwe expeditie, die in Engeland wierd uitgerust. Er vertrokken veel dragonders en men meende, dat er maar 200 in 't geheel blijven zouden. Er wierd een aanvraag gedaan van casemegoedren en fournituren, wel ter waarde van 20 m. Voor de daarstelling zal men tog moeten weeten voor wiens rekening. Er kwamen weer 30 fregatten en brikken uit Engeland te Vlissingen, men zeyde met vivres. Ook kwamen heden nog te Middelburg 2 scheepen met telhout van de Leur en 1 schip met kaas. Dit kwam mij wonder voor. Als men dit uit Zuid-Beveland wil beletten is niets gemaklijker. Want de schepen moeten onder bereik van een snaphaanschot de Zuid Craier passeeren. Dingsdag 19 en woensdag 20 waren vrij rustig. En er viel niets bijzonders voor. Het weer was zeer slegt. Donderdag 21. Er kwamen weer 2 schepen met goedren binnen. Men verhaalde, dat Engeland vast besloten had, Walchren te houden. Zelfs dat men Goes en Schouwen wilde hernemen. De levensmiddelen steygerden, de boter was heden 18 st. 't lb. De voorraad van vleesch kon nog tot november toereikende zijn. De toevoer was geheel gesloten. Evenwel was men weer gemaklijker met 't geven van passen. Verscheide menschen vertrokken na Holland en kwamen ook van daar. Noord-Beveland scheen niet bezet. Het gemis van een Departementaal Bestuur wierd mij bij meer dan één gelegenheid merkbaar, ten nadeele van de opgezetenen ten platten lande. De Engelsche commissie tot de prijzen had in 't begin der week als goe de prijs verklaart de thee, die bij de Oostindische Compagnie was leggende en aan particulieren in Holland toebehoorde, op grond, zo men voorgaf, dat wel de particuliere eigendom der Middelburgers, maar niet van de Hollanders bij de capitulatie was geguarandeert. Dit was evenwel geheel strijdig met den geest en letter, want er staat: alle eigendom, waar ook gelegen etc. en een ander artikel reserveert de uitlegging van dubieuzen zin ten voordeele der contractanten dezerzijds. Dan: silent leges inter arma! Vrijdag 22. Een aanzienlijke quantiteit Iersche boter wierd heden in 21

Archief | 1963 | | pagina 37