Holland had laten verbieden den koop van die thee, onder poene van 1809 oktober confiscatie etc. casu quo, door hoeveel handen zij ook gegaan ware. Dit zo zijnde volgt er uit implicité eene approbatie der capitulatie, wijl de grond van zulk een verbod zoude moeten zijn, dat de thee, particuliere eigendom zijnde, niet konde geconfiskeerd worden, als bij de capitulatie voorbedongen. Uit Engeland waren de tijdingen uit Duitsland oorlogzugtig, zelfs dat Oostenrijk geattakeerd had. Uit Holland was het geheel andersom. Het scheen dat men débouchés vond voor de Engelsche producten, zelfs na Vlaandren., De Engelsche prijsmeesters hadden het hout aan de Zaag molens, dat voor rekening van Holland lag, geconfiskeerd, niettegenstaan de onze vertogen, dat niet betaald was etc. Stricto jure mogen zij mis schien goede gronden hebben, dog met dat al is het zeer ongelukkig, daar niet het gouvernement, maar de particuliere lijden zullen, nadien ik voorzia, dat de betaling bij Holland niet gemaklijk volgen zal. Men verhaalde, dat er door de Franschen een packet op London geko men [genomen?] was. Er waren in de vorige week veele vrouwen van militairen gekomen. Zij zijn wel aangedaan en zindlijk. Er zijn ook zom- mige officierevrouwen en er worden meer gewagt. Het zeggen is, dat de Engelschen hier vandaan gaan om vervangen te worden door Duitsche of Hanoveraanen, die beter tegen de lugt kunnen, ut ajunt, of omdat men er die liever aan wagen wil. Dingsdag 10. Heden theeverkoping. Er zat een prijscommissaris. Er wierd in 't geheel niet gebooden, alleen een koop of ses uitgesondert door een Vlissinger. Er scheen eene eenstemmigheid bij de Middelburgers om het goed niet te willen kopen, omdat het na hun gedagten niet behoorde verkogt te worden, als zijnde geguarandeerden eigendom. Zulk eene han delwijze pleit tenminsten zeer voor de moraliteit der Middelburgers. De ei genaars winnen nu tenminsten tijd, hetzij om dispositiën uit Engeland af te wagten, of misschien in accord te komen, hetgeen tenminsten onmoge lijk zou geweest zijn indien verkogt was.. Zou men in Holland voor de Zeeuwen wel zoveel eigenverzaaken vinden? Dubitandum. Woensdag 11. Men verhaalde, dat er officieele tijding uit Engeland door een officier was aangebragt van de hervatte vijandlijkheden der Oostenrijkers en van verandering van 't Ministerie. Evenwel wierd het van andre tegengesproken. Donderdag 12. Heden sprak ik iemand uit Goes, die mij verhaalt, dat 25

Archief | 1963 | | pagina 41