1809 oktober Er wierden in Holland licences uitgegeven tot uitvoer van graane, boter, kaas etc. Langs dien weg zullen die objecten waarschijnlijk ook na Walchren gevoert worden. Er komt ook veel van tijd tot tijd, waartoe de hooge prijzen veel contribueeren. Dog met het vleesch is dit niet also te voorzien en dus meerdre duurte en gebrek .De prijs is thans 7 stuiv. Binnenkort, zegt men, zal het 8 st. wezen. Maandag 23. Er wierd nog veel geschoten op Schelde, de Fransche schepen kruisten ook op den Hont. Dingsdag 24. Volgens berigten waren weer veel Hollandsche troupes in Noord-Beveland gekomen. Men sprak in Goes van een voornemen om hier te attaqueeren. De generaal Down Don kwam heden om Sir Eyre Coote te vervangen. Hij logeert bij mij met zijn vrouw, een meid, 2 knegts en 2 paarden. Als men op 't uiterlijke kan afgaan, zijn zij goede menschen en extra beleefd, met wevnig omslag. Althans het stak magtig af bij mijn vorig gezelschap, dat bovenmate stug en omslagtig was. Woensdag 25. Heden was hel den 50 jarigen jaardag van de koning van Engeland. De Engelsche vlag wierd al vroeg op den Abdijtooren geplant. Ten 11 uuren was er in de Nieuwe Kerk een godsdienstige pleg- tigheid, bestaande in een kort sermoen en God save the King, voor en na op 't orgel. Van 1/4 11 tot 2 uuren moesten alle winkels gesloten blijven. Van 12 tot 2 uuren wierden de klokken bespeeld en ook speelde het carillon bij de uuren, dat in lang niet gebeurd was, op verzoek der Engelsche zieken. Er was groot diner bij Eyre Coote en in den avond wierd sterk geschooten met voetzoekers en alle ander vuurwerk. Also liep den dag ten eynde. 25 en 26. Nihil. Saturdag 27 [28]. Heden kwam de tijding uit Holland met een kennisgeving van den burgemeester van Amsterdam, dat de vrede tusschen Vrankrijk en Oostenrijk den 14 dezer te Schönbrun gesloten was. Wat zal dit nu voor effect hebben op het Engelsch systema ten onzen opzigte? Er kwamen nog al dagelijks veele goedren uit Engeland aan. Den vervoer derselve, vooral na Braband. moet ook vrij important zijn. Men zeyde zelfs, dat alle de aangevoerde coffy reeds weg en geen voorraad meer in de stad was. Uit Holland wierden ook veele eetwaaren aangevoerd, onder andren boter en kaas. De boter was in publicque veyling (de Gorkumsche) deze week maar gegolden 12 a 14 stuivers. Aan vleesch zal het eerst 28

Archief | 1963 | | pagina 44