1810 januari heden of tijdingen soi disants, waren heden op dat stuk gunstiger. Evenwel andre weder, dat de terugreize van de koning nog was uitgesteld. De visi tatie van de huysen na Engelsche goedren ging slap. Zelf hoorde ik, dat zommige pakhuysen reeds ontzegelt waren. (N.B. Deze laatste zin behoort tot 6 januari dus morgen). Zaturdag 6. Heden viel er niets bijzonders voor. De drukte was ook minder. Ik moest voor vleesch zorgen tegen den 9 voor 4500 man. De slagters namen 't aan a 9 stuiv. 't lb. Zoo de betaling volgt als van de Engelsche is 't wel, anders zal het er bitter uitzien. Want de stad kan 't niet volhouden. Alles komt daar na toe. Alweder een ongeluk, veroor zaakt door 't gemis eener departementale administratie. Deze zoude zig anders tot zulke dingen moeten verledigen. Want bijvoorbeeld dat vleesch is niet alleen voor de troupes in Middelburg, maar in Walchren. Ik weet nu ook de sterkte, want het voorn, getal is mij door den commissaris van oorlog opgegeven en als ik dan naga de dubbele rations van officieren, dan moet het getal van manschappen al wat minder wezen. Het weer is uitnemend zagt. Gelukkig, want de brand is bovenmatig duur en schaars. Zondag 7 viel niets bijzonders voor. Maar 's avonds kreeg ik berigt van 't volgende. Een aide de camp van de generaal Bertrand was gekomen bij Dijserink [en had] hem aangesproken als iemand, die suspect was door zijn negotie met de Engelschen, waardoor hij wel eens kon worden weg- gevoert. Na deze introductie, die in 't geheel niet geadvoueert wierd, volgde een raad om de geheele zaak der verzegeling en confiscatie te vinden bij wijze van afkoop: pour 100 m. francs on pourroit peut-être trouver l'affaire. De ander deynsde ervan terug. Het kwam op 60 m. De ander eveneens. Enfin, hij vroeg of in allen gevalle zijn voorslag legaal was en aan den generaal bekent. Het antwoord was ja. Of men er met den burgemeester over spreken kon. Dit wierd zo vlot niet geadvoueerd. Enfin, Dijserink zou zig bedenken, spreken met andre en dan zien. Dit is nog hedenavond gedaan. De uitslag morgen. Maar wat moet men hiervan denken? De hertog van Istrië decreteert visitatie en confiscatie en zijn aide de camp Bertrand zoekt het af te kopen. Zou men ook denken, dat de Franschen Middelburg niet zullen houden en er alzo öf nog een broodje uit haaien öf op een fatsoenlijke manier van de confiscatie willen afwezen? Ik begrijp het niet. De aide de camp van de keizer, Lauriston, word heden geannonceert. Misschien komt hij het raadsel ontknopen. Maandag 8. De voorn, voorslag wierd heden door denzelfden aide de camp 72

Archief | 1963 | | pagina 88