Brande, geboren te Middelburg op 9 mei 1773, dochter van Mr. Johan van den Brande en Susanna Maria Trezel Bevers. Zij overleed op 11 april 1829. Uit dit huwelijk werden acht kinderen geboren. Bij besluit van de Souvereine Vorst d.d. 28 augustus 1814 nr 14 werd Mr. Jacob Hendrik Schorer benoemd in de ridderschap van Zeeland, met akte van bewijs. Het dagboek van jhr. Mr. Jacob Hendrik Schorer is opgezet en aan vankelijk ook gegoten in de vorm van een brie! aan zijn vriend Jan Sta- vorinus f17621819), wethouder van Middelburg, die op het moment van de invasie der Engelsen niet in Middelburg verbleef, met de bedoeling hem een verslag te geven van deze gebeurtenis. Al vrij spoedig is bij de auteur echter het idee gerezen, deze aantekeningen te bewaren als „een dagblad van 't gepasseerde in eene époque van mijn leven, die niet van deJ minst gewigtige is geweest" (aant. 5 januari 1810). Hij heeft deze notities dan ook voortgezet na de terugkeer van Stavorinus tot op het ogenblik van zijn afscheid als burgemeester op 5 december 1810. Het handschrift bevindt zich thans in het familie-archief Schorer, onder berus ting van jhr. Mr. T. A. J. W. Schorer te Middelburg, die het welwillend ter publicatie heeft afgestaan. Het bestaat uit 51 doormidden gevouwen en aan vier zijden beschreven losse vellen, bijeengehouden in een omslag, waarop met de band van de auteur is geschreven: Dagboek van J. H. Schorer; begonnen July 18095 Decb. 1810. Het formaat van een beschreven bladzijde is 230 X 190 mm. Ill

Archief | 1963 | | pagina 9