bachtsheerlijkheid Kortgene) om 36 ha. bos op de schorren, van het Veerse Meer te planten. 12. Bij het inboren van de eerste pijlerpaal voor de Oosterscheldebrug ontmoet men enige pech. 16. Reactie van de gemeenteraad van Axel op herindelingsplan: de raad is van oordeel dat één industriegemeente voor kanaalzone noodzakelijk is. 20. Bij de Kon. Mij. „De Schelde" is het m.s. „London Advocate" te water gelaten voor de London and Overseas Freighters Ltd. 22. De gemeenteraad van Terneuzen stelt zich in grote lijnen achter het herindelingsplan. De raad van de gemeente Sas van Gent spreekt zich uit voor twee gemeen ten in de kanaalzone. AUGUSTUS 15. Opdracht aan de Kon. Mij. „De Schelde" van de Kmgang Hyopdong Trading Co. Ltd. te Pyongyang (Volksrepubliek Korea) voor de bouw van acht zeer grote hoge-drukcompressoren voor synthesegas. 22. Door het afknappen van de kabel Grevelingenbaan ontstaat een maandenlange achterstand in de afsluitingswerken. 24. Opening van de tentoonstelling te Vlissingen: Zeevaart en onderwijs, ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de De Ruyterschool. SEPTEMBER 4. De Hervormde kerk van Brouwershaven na een tien jaren durende restauratie in gebruik genomen. 16. Resten van een oud kasteel te Axel opgegraven. 21. Bij de Kon. Mij. „De Schelde" wordt het m.s. „Woensdrecht", ge bouwd voor Phs. van Ommeren N.V. te Rotterdam te water gelaten. 27. Bezoek van een groot aantal leden van de Tweede Kamer aan Zeeland. (Oosterscheldebrug, Sloeproject). OKTOBER 7. Aan de Steenweg te Yerseke is de bouw begonnen van de eerste twee champignonhuizen. Het betreft de overschakeling van de oester kwekerij 16. De derde grote veerboot voor de dienst VlissingenBreskens wordt van de werf N.V. van der Giessen-De Noord te Krimpen aan de IJssel te water gelaten. 102

Archief | 1964 | | pagina 110