25 maart 1964. Lt.-kol. Y. Meeter. Historische vestingwerken in Zeeuwsch-Vlaanderen. 8 april 1964. A. F. J. Jacobs. Een literaire vriendschap, George Sand en Gustave Flaubert. Zierikzee: 7 oktober 1963. Dr. J. H. J. van der Pot. De ideologische grondslagen van het communisme. 12 december 1963. Dr. Ir. C. W. C. van Beekom. Zeeuwse landbouw. Terneuzen: 26 november 1963. Dr. J. J. Okker. De beschaving der Hittieten. Oostburg: 24 maart 1964., Lt.-kol. Y. Meeter. Historische vestingwerken in Zeeuwsch-Vlaanderen. In samenwerking met de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen, werd op 2 november 1963 een dialectsymposion georga niseerd, dat plaats had in de raadzaal van het stadhuis te Goes. De lezingen werden over het algemeen goed bezocht. Met name voor de beide lezingen te Oostburg, die georganiseerd werden in samenwer king met de Heemkundige kring aldaar, bestond grote belangstelling. Een verheugend verschijnsel is ook, dat de studiekringen, na lange voorbe reiding, thans beginnen te floreren. Het zijn de volgende: Schouwen-Duiveland: Wijsbegeerte; Biologie; Ontwikkelingsproble- (Zierikzee) men; Documentatie, Toponomie en geschiedenis. Zeeuwsch-Vlaanderen: Folklore en dialect. (Oostburg) Walcheren: Historie van Zeeland; Wijsbegeerte. (Middelburg) Een poging om te Middelburg tot oprichting van een studiekring voor literatuur te geraken, moest voorlopig evenwel wegens gebrek aan be langstelling worden opgegeven. Niet minder verheugend was het, dat de samenwerking met het Zeeuws Tijdschrift thans definitief vorm kreeg. Nadat in 1963 het tijdschrift bij wijze van proef aan de leden was toegezonden, werd, mede op grond van de uitslag van een onder de leden ingesteld opinie-onderzoek, besloten per 1 januari 1964 een overeenkomst aan te gaan met de Stichting Zeeuws Tijdschrift, krachtens welke onze leden het tijdschrift ontvangen, terwijl het Genootschap bovendien een aantal pagina's ter beschikking krijgt voor het doen van mededelingen. Het bleek noodzakelijk, teneinde dit te V

Archief | 1964 | | pagina 5