Adieu, ma chère mère et soeur. Je vous embrasse bien tendrement. Ci joint un B. de B. 40. Votre fils M. Ghijsen. Ecrivez-moi bien vite a Veere. 5) 30. Wemeldinge den 6 February 1872. Amice! Gister vernam ik van Joseph welke zondag ten uwent is geweest, dat je naar Rotterdam waart. Ik begrijp, dat zulks naar Bolnes is geweest om de lintzaag te zien. Met Joseph had ik het bericht meegegeven, dat U in den loop dezer week indien gij goedschiks konde eens over zoudt komen zoo niet alsdan zal ik trachten zaterdag bij u in Veere te komen., Ik ga alsdan met een vaartuigje 't geen juist zaterdag avond van hier naar Veere moet en kan dan zondag middag met de spoorboot retour neren. Den eersten termijn is zondag in zee gegaan. Ten bedrage van ruim 15 mille. De heijerij gaat een weinig beter, maar toch altijd met slakken- pasje. Indien hij kan laat dan Van der Beidt zoo spoedig eenigzinds kan maar overkomen om de locomobiel met centrifugaalpomp te stellen,2) alsdan kunnen wij zachtjes een begin maken om de bazaltmuur af te gaan breken en buiten de beheijing af te sluiten. Kunt gij zoo doe mij zulk weten wanneer gij komt. Zoo niet kom ik zaterdag en zondag ten Uwent. Wij moeten in de eerste plaats eens over de zaak der houtleverantie van Dijkmans spreken. Of ik dat Heerschap schrijf of telegrafeer nog 't een nog 't ander helpt niets. Meerdere zaken hebben wij te bespreken. Ontvang de hartelijkste groeten van U Welmeenende Vriend G. J. Herfkens. 5) De antwoorden uit Luik, gedateerd 7 januari, zijn vol goede wensen en ver trouwen dans toutes tes entreprises; moeder heeft „pas la moindre apprehen sion", dat hij zal slagen. 1) De brief is tekenend voor de diverse zorgen van de jonge ondernemers. Voor de reden, waarom Ghijsen nog steeds te Veere is, zie brief 31. 2) De machine heeft zijn intree gedaan in het aannemersbedrijf en luidt een geheel nieuw tijdperk in. 91

Archief | 1964 | | pagina 99