APRIL 7. Heropening van het gemoderniseerde R.K. ziekenhuis en bejaarden- afdeling de „Corneliastichting" te Zierikzee. 23. Opdracht tot het bestedingsgereedmaken van het nieuwe stadhuis van Terneuzen aan het architectenbureau Van den Broek en Bakema. MEI 28. De eerste kabel voor de gondelbaan boven de Grevelingen gespannen. De breuk die later volgde, veroorzaakte een vertraging in het afsluitingswerk van de Grevelingendam. 30. Opening van het Voorlichtingscentrum Oosterscheidebrug te Colijns- plaat. JUNI 19. E.M.S.-badmotel.in Westkapelle geopend. Tienjarig bestaan van het Proefstation voor de fruitteelt te Wilhelmina- dorp. 30. De Tweede Kamer der Staten-Generaal gaat met algemene stemmen accoord met het wetsontwerp tot goedkeuring van het verdrag betreffende de nieuwe Schelde-Rijnverbinding tussen Belgié en Nederland. JULI 2. De regeringsnota betreffende het nieuwe industriespreidingsbeleid wordt bekend gemaakt waarbij voor Zeeland slechts twee primaire industrie kernen: Terneuzen en Zuid-Sloe, worden aangewezen. 3. Motie van de Provinciale Staten van Zeeland waarin ernstige teleur stelling wordt uitgesproken over het industriespreidingsbeleid. 16. Failissement uitgesproken van de N.V. Westerschelde Textielfabrieken G. H. Meyerink te Vogelwaarde, waaraan de Gemeente Vogelwaarde 1.800.000 onder hypothecair verband heeft verstrekt. 17. De lagere school te Kleverskerke, de kleinste van Nederland, wordt opgeheven. 20. Opening van de Haringvlietbrug. Opgravingen naar de kerk te Hannekenswerve (Draaibrug, West- Zeeuwsch-Vlaanderen), van romaanse oorsprong. AUGUSTUS 1. Te Westkapelle herdenken de Norwegian Home Guards de bevrijders van 1944. 13. Visserijtentoonstelling te Breskens geopend. 15/16. Visserijfeesten te Breskens. 98

Archief | 1965 | | pagina 152