SEPTEMBER 1/2. Bezoek van H.M. de Koningin aan het Grevelingenproject, Ooster- scheldebrug, „Het Zilveren Schor" en Sloehaven. 3. Nieuwe Philips-vestiging te Terneuzen geopend. 5. Opening van het sportcomplex te Terneuzen. 16. Herdenking van de bevrijding van Axel in 1944. 18. Opening van de nieuwe sporthal te Middelburg. 19. Congres, georganiseerd door het Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen, over de mogelijkheden voor een bevolkingsonderzoek in Zeeland. De N.V. Zeeuws Havenbedrijf, dochteronderneming van het Rotter damse N.V. Thomsen's Havenbedrijf, zal zich te Terneuzen vestigen. OKTOBER 24. De 52ste Schotse Lowland Division herdenkt op Walcheren de bevrij ding in 1944. 28. Opening van het Protestants Christelijk Streekziekenhuis „Bergzicht" te Goes. 29. Opening van het nieuwe gemeentehuis te Breskens. NOVEMBER 19. De Provinciale Raad voor de recreatie in Zeeland, ingesteld bij besluit der Staten van 3 juli 1964, no. 22, geïnstalleerd. 27. Heropening van het stadhuis van St. Maartensdijk na een restauratie periode van drie jaar. 28. Het nieuwe dorpshuis te Arnemuiden in gebruik gesteld. DECEMBER 10. In de vergadering van Provinciale Staten van Zeeland wordt met enthou siasme gereageerd over de opdracht die is gegeven om voor de veerdienst Kruiningen-Perkpolder een dubbeldekker te ontwerpen. 19. Het dagelijks bestuur en de commissarissen van de Polder Walcheren voor de laatste maal bijeen voordat de opheffing van de polder een feit is. Gedeputeerde Staten van Zeeland stellen voor in het kader van de gemeenschappelijke herindeling het aantal gemeenten in Zeeuwsch-Vlaan- deren tot tien terug te brengen. Rubriek verzorgd door het Documentatiecentrum Zeeuws Deltagebied. 99

Archief | 1965 | | pagina 153