De lezingen te Middelburg werden gehouden in de studiezaal van de Provinciale Bibliotheek. Te Oostburg werden de bijeenkomsten in samen werking met de Heemkundige Kring belegd. Over het algemeen werden de lezingen goed bezocht. Leden van de Politieke Jongeren Contact Raad te Middelburg verzochten en kregen toegang tot de lezingen van Prof. Röling en dr. Schulte Nordholt. De in 1963 opgerichte studiekringen op Schouwen-Duiveland (wijsbegeer te, biologie, ontwikkelingsproblemen, documentatie en toponymie en geschie denis) blijken, evenals de Zeeuwsch-Vlaamse studiekring voor folklore en dialect, levenskrachtig. Op 19 september 1964 belegde het Genootschap te Middelburg een congres ter stimulering van het bevolkingsonderzoek in het Deltagebied. Tijdens dit congres trad als spreker op Prof. dr. E. V. W. Vercruysse, terwijl in secties werd vergaderd en gediscussieerd. Een gemeenschappelijke excur sie naar de Sloewerf van de Kon. Mij. „De Schelde" besloot het congres, waarvoor grote belangstelling bestond. Tijdens het congres is de studiekring voor historie te Middelburg omgezet in de werkgroep voor historie en ar cheologie; deze werkgroep geeft een orgaan uit: het Bulletin, waarvan tot nu toe 3 nummers zijn verschenen. Na het congres zijn verder werkzaam ge bleven de secties landschapsarchitectuur, medische wetenschappen en taal en volkskunde. Het Genootschap nam de organisatie van de huldiging van Dr. H. C. M. Ghijsen, die op 21 november 1964 de 80-jarige leeftijd bereikte, voor zijn rekening. Krachtens besluit van de algemene vergadering van 11 november 1964 werd zij tot erelid van het Genootschap benoemd. De samenwerking met het Zeeuws Tijdschrift werd voortgezet. Beide partijen stellen grote prijs op samengaan, maar in financieel opzicht betekent dit voor het Genootschap wel een zware belasting. De algemene vergadering benoemde op 11 november 1964 ir. J. L. van Sloten, te Zierikzee, op voordracht van het bestuur tot bestuurslid, ter voor ziening in de vacature, ontstaan door het vertrek van de heer N. A. van Wijk. II

Archief | 1965 | | pagina 4