In Axel hebben opgravingen plaats naar de resten van het middeleeuwse schepenhuis. Seriebouw van gymnastieklokalen in een twaalftal Zeeuwse gemeenten neemt een aanvang. AUGUSTUS Diverse gemeenten uiten bezwaren tegen het facet-streekplan tot bescher ming van de waterwingebieden. Er verschijnt een speciaal nummer van het Zeeuws Tijdschrift onder de titel: 1965-1975. SEPTEMBER 2. Plechtigheid in de herbouwde kapel van St. Maarten te Hogelande. 10. Bezoek van H.K.H. Prinses Beatrix en haar verloofde Claus von Amsberg aan Zeelands hoofdstad. 14. De voorbereidingscommissie voor de ruilverkaveling in het gebied De Poel-Heinkenszand wordt geïnstalleerd. 25. In Vlissingen loopt het vierde Russische koelschip, genaamd „Van Gogh", van stapel. Lustrumfeesten van het Middelburgs Stedelijk Gymnasium, dat zeshonderd jaar bestaat en eeuwfeest van de schoolvereniging Nihil sine labore. Er schijnt een fotomechanische heruitgave van Smalleganges Cronyk van Zeeland bij boekhandel Van Bentham Jutting te Middelburg. OKTOBER 4. Smit Bolnes te Zierikzee breiden fabriekshallen uit. De Bevelandse gemeenten uiten hun ongerustheid over de luchtverontreiniging i.v.m. de vestiging van industrieën in het Sloe in een brief aan Gedeputeerde Staten. 8. Het bejaardentehuis „De Redoute" te Sas van Gent wordt officiéél geopend door de commissaris der koningin. 9. Conferentie van de Dr. Wiardi Beckmanstichting te Middelburg over het thema: Zeelands taak in de toekomst. 14. De commissarissen der koningin van Noord-Brabant en Zeeland openen in Huybergen het nieuwe pompstation van de N.V. Waterleidingmij. Zuid- Beveland. 19. De Tweede Kamer aanvaardt het wetsontwerp tot herindeling van de gemeenten op Walcheren. Het aantal wordt teruggebracht van negentien tot acht. 22. Werkbezoek van H.K.H. Prinses Beatrix en haar verloofde aan de Deltawerken. 100

Archief | 1966 | | pagina 100