Je zou 'n kwartje geev'n as-tie komt en zeven stuvers as-tie weggaot. Bij ongewenst bezoek. Kwêêk nèstig. Afscheidsgroet. (Naarstig). Verg. hierachter: de nèstig'eid in zelfde bet. Kwiet, weg vergoeiers. Zegt de uitlener tegen de lener. Kinderspel. WZD. art. kwiet in v. A.N. afwijkend gebruik, uitdr. niet aanget. Verg. voor derg. gezegde bij kinderspel art. geve(n) 275. L. Da mens kannie lachen a zag ze stront tegen de muur opklimm'n. Het is een heel zuur mens. Ie stoeng dao van 't lam Gods gesleeg'n (gesloog'n). Hij stond heel be dremmeld. Ze gaf laomèr. Ze was heel druk aan het babbelen. WZD. 520. (art. lamaer); buiten Z.VI. ook aanget. Z.B., doch in bet. drukte, lawaai, kracht. 'n Momentje, zei Pietje Lampe en 't durende véértien daogen. Drukt twijfel uit, als iemand belooft, dat iets spoedig klaar zal zijn. Voor zwakke v. durende verg. WZD. 211, art.-ede(n). Aid. is de vorm ende niet voor Z.V.W. geg. wel G. Ofl. Géén land ergens in zien.. Ergens geen kansen in zien. WZD. 522. art. land. Uitdr. ook Z.eil. aanget. 't Gao van de lantèrn. Het gaat heel snel. Vermoedelijk van het Fr. „ventre a terre", evenals de volg. uitdr. Ie geeft hem van de lantèrn. Hij geeft hem van katoen. WZD. 525. art. lantaeren; uitdr. zeld. Z.eil.; opget. omg. Mdb., Ovm. Negen op tien kêêr is ie (nie) te laete. (Ook Negen kêêr is ie Hij is altijd te laat. Laovei steek'n. (lavei). Met werken ophouden. WZD. 539. art. levei, lavei: in 't bijz. in de geg. uitdr. alg. Z. Ze gaon nao 't gröote ledekant. Een vrijend paardje, dat de natuur in trekt. Da val wè, mao nie mee, zei Piet Lefeber. Dat valt maar tegen. Piet Lefeber was een Aardenburgse figuur. 'k Mos me d'r 'aost (os) bie legg'n. Waarop als antwoord: Jao, mao os is vérre van 'ier. Ik moest verschrikkelijk lachen. Lett. Ik moest bijna gaan liggen (ik stierf bijna) van het lachen. 't 'Oef nie weinig te zien, as 't mao lekker is. Kritiek op een veeletende lekkerbek. Da's nog 'n kêê(r) lekvis. Kaartspel. Dat is een goede slag. De léste man de zak opgeev'n. Tot het allerlaatste blijven. WZD. 536. art. lest; uitdr. ook Z.eil., waarschijnlijk ontleend a.h. koren dragen (z. ook p. 1164 art. zak) 30

Archief | 1966 | | pagina 30