Begin van de voorbereidingen tot herverkaveling van ,,De Poel" en Kapelle- Wemeldinge. MAART 8. De vereniging Volksonderwijs koopt het voormalige ziekenhuis te Noordgouwe om het in te richten als kinder-vakantiekolonie. 9. Formatie van de ruilverkavelingscommissie voor Noord-Beveland. 9/10. Werkbezoek van de staatssecretaris van sociale zaken en volks gezondheid, dr. J. F. G. M. de Meyer, aan Zeeland. 13. De terugkeer van H.M. Koningin Wilhelmina in Nederland op 13 maart 1945 te Eede plechtig herdacht. 19. Studiedag van de Nederlandse maatschappij voor nijverheid en handel, departement Zeeland, met als onderwerp de vaste oeververbinding over de Schelde. 26. De Ned. Herv. kerk van St. Maartensdijk na restauratie weer in gebruik genomen. Het vormingscentrum Hedenesse te Cadzand zal worden omgezet in een oecumenische stichting waaraan zowel de Ned. Herv. kerk, de R.K. kerk, de Gereformeerde kerken, als de Doopsgezinde gemeenten zullen deelnemen. De restauratie van het abdijcomplex te Middelburg wordt afgesloten met het gereed komen van de gouverneurswoning. Bij de Provinciale Waterstaat heeft een belangrijke reorganisatie en concen tratie plaats. APRIL 1. Mr. J. van Aartsen, minister van verkeer en waterstaat, opent de Gre- velingendam voor het verkeer. De Veerdienst Zijpe-Anna Jacobapolder wordt opgeheven. 5. Bezoek van H.K.H. Prinses Margriet aan de Middelburgse schouwburg. 9. Het Goese Lyceum viert zijn eeuwfeest. 15. Burgemeester mr. J. Drijber opent de als expositiezaal ingerichte vleeshal te Middelburg met de tentoonstelling ,,ln blad weerspiegeld". 19. Het tweede Russische koelschip, de ,,Van Dijck", in Vlissingen te water gelaten. 20. De r.h.b.s. te Middelburg viert zijn honderdjarig bestaan. 22. De eerste steen wordt gelegd voor het jeugdcentrum ,,Het zilveren schor" in aanwezigheid van H.K.H. Prinses Beatrix. 23. Burgemeester mr. J. Drijber van Middelburg opent de nieuwe bedrijfs gebouwen van de coöperatieve melkinrichting en zuivelfabriek „Walcheren". Philips Terneuzen kondigt uitbreiding aan. De commissie streekverbetering Stoppeldijk-Walsoorden geïnstalleerd. 98

Archief | 1966 | | pagina 98