geval lijkt de mogelijkheid groot, dat éen of beide getuigen zich vergist of gefantaseerd hebben. Noch in Baster's brieven, noch in zijn publicaties bemerkt men iets over de politieke gebeurtenissen in de Republiek in de 18de eeuw. Iets meer aandacht gaf hij aan godsdienstig-philosophische problemen (Aant. 12). Duidelijker is echter zijn interesse voor maatschappelijk-economische vraag stukken, die hij als wetenschapsmens benaderde. De schrijvers hebben bij hun nasporingen van zeer vele zijden grote mede werking ondervonden. Wij betuigen onze hartelijke dank aan: Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, Middelburg (Mr. W. D. de Bruine): Pro vinciale Bibliotheek van Zeeland, Middelburg (Mr. W. D. de Bruine en M. P. de Bruin); Zeeuws Museum, Middelburg (Dr. P. K. van Daalen en A. M. Dumon Tak); Rijksarchief, Middelburg: Rijksdienst voor de Monumen tenzorg, Voorburg (Mr. Dr. C. A. van Swigchem); Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen, Haarlem (Prof. Dr. R. J. Forbes); Artis-Bibliotheek, Amsterdam (Drs. P. Tuijn); Dr. L. B. Holthuis en G. Heerebout (Rijksmuseum van Natuurlijke Historie, Leiden); J. G. B. Nieuwenhuis, eerste commies Ge meente Archief te Rotterdam; Bibliotheek van Teyler's Stichting, Haarlem; Bibliotheek van de Vereniging ter Bevordering van de Belangen des Boekhan dels, Amsterdam; Gemeente Archief van Zierikzee (C. Postma); Kon. Ned. Gasthuis voor Ooglijders, Utrecht (Dr. N. M. J. Schweitzer); Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie, 's-Gravenhage; Dr. Erna Mohr, Ham burg; Archief van de Leopoldina, Halle a. d. Saaie (Dr. R. Zaunick); Bibliotheek van de Universiteit van Uppsala (Dr. C. O. von Sydow); The Royal Society, London; S. P. Dance, Manchester. 51

Archief | 1967 | | pagina 51