Chineesche Goudvisschen, zoo als 't een en ander in deszelfs voorsalet pleeg te staan, hebbe ik als nevens de Heer Houwer door den overledene versogt sijnde de Juffrouw Wed-e in 't redden des Boedels te assisteeren, en UEd. Eerw. seer geleerde hier van bij dese praealable kennisse te geeven, en teffens, dat wegens de Maatschappije de nodige voorsieningen en ordres mogen worden beraamt en gesteld om voorse. legaat van de Juffrouw Wed-e te ontfangen, te emballeeren en naar Haarlem overtebrengen, zijnde gem. Wed-e alschoon bij testament aan haar is overgelaten de keuse om voorse. legaat niet dan naar haar overlijden te doen uijtreijken, egter bereijd 't zelve op versoek der Maatschappije dadelijk te laten overgeven, en volgen." Deze objecten werden in Juni d.a.v. naar Haarlem verscheept. 8. Baster en Camper hadden eenmaal een ontmoeting te Utrecht (brief van 17 April 1771 aan Camper): „Ik denke met tweederleij en tegenstrijdige hartstogten, dikwils om onze entrevue te Uijtrecht. Met genoegen, omdat ik het geluk hadde van UWEdl zoo onverwagt te zien; met leedweezen, omdat de tijd zoo kort was, en wij niet eens een uur of twee te zaamen van daag konden praaten en ik was waarlijk als versteld van UWEdl te ontmoeten". 9, De Beer, 1953, p. 84 .Another duty of the Secretary, then as now, was to provide papers for communication to the Royal Society...Sloane was well- suited to undertake such a task. He issued circulars to men at home and abroad inviting them to keep their eyes open for anything of scientific interest. One of these reads as follows The Royal Society are resolved to prosecute vigorously the whole design of their institution, and accordingly they desire you will be pleased to give them an account of what you meet with, or hear of, that is curious in nature, or in any way tending to the advancement of natural knowledge, or useful arts." 10. Vita Jobi Baster, Med-ae Doctoris, Acad-ae Caesareae Reg. Soc. Lond. Socii. Job Baster lucem vidit Zirizoeae, secundo oppido Zelandiae oppido, secundo Aprilis anno millesimo seplingentesimo undecimo. Quinquennis puer patrem amiit. Com quindecim annos natus ex Latinis Scholis ad Academiam promovetetur, maluit per duos annos studiorum suorum fundamenta ponere sub Auspiciis Celeb-ri Viri Wilhelmi Vink apud Rotterodamenses practici felicissimi, Poliatri, Anatomiae Chirurgiae praelectoris pubNci. Qui pueri moribus et ingenio captus, filio carens eum sibi generem destinabat, indo- cendo quamcunque medicinae partem indefessus erat. Hinc Lugdunum Batavorum est provectus tunc temporis celeberrimam Academiam magnum Boerhavium ac Ooster Dykium Schagt in Medicina, Albinum in Anatomia, s'Gravesandium in Physicis praeceptores habuit; ibi per tres annos moratus, ultimo die Maji 1731 gradu doctoratus est honoratus, postquam 56

Archief | 1967 | | pagina 56