regelmatige dienst tussen Antwerpen en Londen onderhoudt, zal nu driemaal per week Vlissingen aandoen. 17. Opening van het waterschapshuis van ,,De Verenigde Braakmanpol ders" te Hoek. 21. Grote dijkval bij Kats, waarbij 350 meter zeewering verdween. 26. Tewaterlating van het fregat ,,Van Nes" te Vlissingen door mevrouw A. Stegeman-Salomons. Het schip is genoemd naar Aert Jansz. van Nes (16201693), vriend en medestrijder van De Ruyter. 27. Stranding van de Benares" op de Westkappelse zeedijk. Het schip trekt duizenden belangstellenden en wordt pas op 19 april vlotgetrokken. Een half miljoen schade aan de zeedijk. 30. Installatie van de Zeeuwse Raad voor Maatschappelijk Werk. APRIL 19. Officiële ingebruikneming van de televisiezender Goes 2 met het Zeeuwse programma „Dichter bij Lopik". 27. De commissaris der koningin onthult de hoeksteen van de vestiging n.v. Automobielfabriek Nederland in het Sloegebied. 28. De Koninklijke Nederlandse Schippersvereniging „Schuttevaer" houdt haar jaarlijks congres in Zierikzee. MEI 6. Het probleem van de luchtvervuiling in Zeeland wordt aan de orde gesteld in een bijeenkomst van het Departement Zeeland van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel. 14. De Provinciale Staten van Zeeland gaan akkoord met de oprichting van de Stichting Recreatieplan Grevelingenbekken. 26. Onderling Kunstgenot uit Goes wint het achtste Zeeuwse Landjuweel voor amateurtoneelverenigingen. 31. De commissaris der koningin opent het nieuwe raadhuis te 's-Heer Arendskerke. ingebruikneming van het passagiersschip „Stad Zierikzee". Dit schip zal in het toeristenseizoen dagelijks vaarten maken tussen Zierikzee en Veere. JUNI 4. Opening van het mr. A. de Roos-huis te Noordgouwe, dat is ingericht als buitencentrum van de vereniging Volksonderwijs. 8/16. In Zierikzee wordt de derde nationale visserijtentoonstelling Visto '66 gehouden. 72

Archief | 1967 | | pagina 78