11. Driehonderd jaar geleden sneuvelde de zeeheld Cornelis Evertsen in de Vierdaagse Zeeslag tegen Engeland. 18. Bij de n.v. Koninklijke Maatschappij De Schelde wordt het fregat Evertsen te water gelaten. Het is het zevende marineschip met die naam. 25. Opening van het nieuwe zeemanshuis „Scheldepoort" te Vlissingen. 28. Het wetsontwerp tot herindeling van de gemeenten in Zeeuws-Vlaan- deren wordt ingediend bij de Tweede Kamer der Staten Generaal. JULI 1. De herindeling Walcheren is een feit. De negentien bestaande ge meenten worden samengevoegd tot acht nieuwe. 7. Zeeuws-Vlaanderen aangesloten op het waterleidingnet Noord-West- Brabant. Ingebruikneming van het waterschapshuis van het waterschap Axeler-Am- bacht te Axel. 15. Opening van het nieuwe gedeelte van de rijksweg Nieuwland-Vlissingen. 15/23. Archeologische studieweek in Aardenburg. Amateurarcheologen verrichten met succes opgravingen naar resten uit de Romeinse periode. 26. Het contract voor de bouw van de eerste dubbeldeks veerboot wordt getekend. Deze veerboot zal begin 1968 ingezet worden op het traject Kruiningen-Perkpolder. 27. Oprichting van de chemische fabriek Hoechst-Vlissingen n.v. in het Sloegebied. AUGUSTUS 2. De brug over het kanaal Goes-Goese Sas wordt opengesteld voor het verkeer. 19. 'De dijkverzwaring op Schouwen-Duiveland wordt afgesloten. In totaal zijn sinds 1953 45 kilometer zeewerende dijk verzwaard en hersteld. 20. Opening van het zwembad de Goudvijver te Serooskerke, dat voor een belangrijk deel is gefinancierd uit de opbrengst van de muntvondsten SEPTEMBER 1. Het ontwerp-streekplan voor Midden Zeeland en voor West Zeeuws- Vlaanderen wordt aan de betreffende gemeenteraden voorgelegd. 6/10. 'In het Middelburgse stadhuis wordt de Nationale Tentoonstelling van het verzet 19401945 gehouden. 12/17. Feestelijkheden ter gelegenheid van het 600-jarig bestaan van de stad Tholen. 13. Opening van de spoorlijn naar de Sloehaven. 73

Archief | 1967 | | pagina 79