28. De regering dient de Zeehavennota in bij de Tweede Kamerhierin wordt het Scheldebekken tot overloopgebied voor Amsterdam en Rotterdam bestemd. Feesten ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van het kanaal door Zuid-Beveland. OKTOBER 1. Z.K.H. Prins Bernhard opent het internaat „Onze Vloot" van de De Ruyterschool te Vlissingen. Het lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland M. J. van Poelje opent het centrum voor gezondheidszorg te Hulst. 4. Het wetsontwerp tot herindeling van de gemeenten op Zuid-Beveland is klaar. De 24 bestaande gemeenten worden volgens dit ontwerp tot 4 teruggebracht, met name Goes, Borssele, Kapelle en Reimerswaal. 14. In Middelburg wordt de conferentie Zeehavenontwikkeling Zuid-West- Nederland gehouden. Door deze conferentie wordt een begin gemaakt met de samenwerking tussen Rotterdam, Brabant en Zeeland voor de ontwikke ling van de zeehavens in het deltagebied. NOVEMBER 12. Na een onderbreking van drie jaar wordt in de Middelburgse schouw burg een Zeeuwse Culturele Dag gehouden. 14. Met het heien van de eerste paal voor vijf torenflats in Vlissingen wordt een begin gemaakt met de geïndustrialiseerde woningbouw in Zeeland. 17. De eerste paal voor de vestiging van Hercules n.v. te Middelburg wordt door burgemeester Drijber geheid. 21. Het plan voor de aanleg van een vliegveld op de drooggevallen gronden in het Noord-Sloe wordt bij Gedeputeerde Staten ingediend door de Stichting Vliegveld Midden Zeeland. 22. De minister van openbare werken in Belgié J. de Saeger, maakt plannen bekend voor een kanaal van Antwerpen naar Saeftinge. DECEMBER 16. In de vergadering van de Provinciale Staten van Zeeland wordt een motie aangenomen tegen de verhoging van de veertarieven voor de Wester- scheldeveren. 20. In Terneuzen wordt Chantal Smolenaars als 20.000ste inwoonster ingeschreven. 23. In het Middelburgse stadhuis wordt de tentoonstelling geopend van werken van de leden van de Stichting Zeeuwse Beeldende Kunstenaars. Rubriek verzorgd door het Documentatiecentrum Zeeuws Deltagebied. 74

Archief | 1967 | | pagina 80