WERKEN VAN KAREL KRAMER Nr. 1. Portret van Marinus Zwigtman. afmetingen 13,5 x 11 cm. gesigneerd gedateerd materiaal olieverf op paneel. eigendom van de Heer J. K. Kramer te Wissenkerke. beschrijving Het gelaat is naar links gewend. De afgebeelde draagt een wit overhemd waarover een bruin vest, voorts een zwarte das. Dit werkje is een copie naar C. Zwigtman. (portret nr. 5, C. Zwigtman). Nr. 2. Dubbelportret van Cornells Zwigtman en Karei Kramer, afb. 10. afmetingen 26,5 x 33 cm. gesigneerd gedateerd materiaal olieverf op paneel, eigendom van de Heer J. K. Kramer te Wissenkerke. beschrijving Zwigtman is links afgebeeld, het gelaat naar rechts ge wend; Karei Kramer rechts, het gelaat naar links. Zij zitten aan een tafel, waarop 2 glazen en een tinnen kan. Geheel links een jongetje, Jacob Kramer, de oudste zoon van Karei. Het kind draagt een soortgelijke muts als het meisjesportret nr. 9, K. Kramer, afb. 11. Kramer heeft een stenen pijp in de linkerhand. Op de achtergrond een schilderij op een ezel, voorstellende een vrouw in klederdracht met jongen. Een rol papier op de tafel liggend en half daarvan afhangend, doet een opschrift of handtekening vermoeden, doch tot op heden is dit niet gebleken. Beide schilders zijn in burgerdracht gekleed, bestaande uit zwarte jas, wit overhemd en zwarte das. Nr. 3. Portret van een jonge man met hoge hoed. afmetingen 20 x 15 cm. gesigneerd gedateerd materiaal olieverf op paneel, eigendom van de Heer J. K. Kramer te Wissenkerke. beschrijving Het gelaat is naar links gewend. De afgebeelde draagt een hoge hoed met riempje en gesp. Zijn costuum bestaat voorts uit een zwarte jas, wit overhemd en das in de kleuren rood, groen en geel. 32

Archief | 1968 | | pagina 38