Lijst van Verhandelingen, Nieuwe Verhandelingen, Nieuwe Werken en Archief uitgegeven door het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, gevolgd door registers van auteurs, aardrijkskundige namen en onderwerpen door G. Kannegieter. 1769, deel I Onderlinge vergelykingen tusschen de verschil lende manieren om de Staar uit te nemen, door G. de Witt, Verhandeling over de Metaalboomtjes, door J. A. Schlosser, 138 Précis du livre de l'Ecclesiaste, par lequel on prouve que des propositions et des maximes, avancées par l'Auteur dans le corps de son discours, quelqu'opposées qu'elles paroissent a sa conclusion y mènent cependant directe- ment, par S. Eschauzier, vertaald in het Ne derlands door R. H. du Pon, 153 Salomo's kroonrecht verdedigd, en Adonia, Abjathar en Joab wegens hoog-verraad ge straft, door J. J. Brahe, 209 Grondig onderwijs in de behandeling der breuktallen, zoo gemeene, als decimale of tientallige, benevens de daar af hangende re keningen, door W. O. Reitz, 293 Waarneming van een Oost-Indischen Zee worm, door M. Slabber, 387 Bericht wegens een zonderling zee-insect, ge vonden aan eenige zeewieren, gevischt op het strand van het eiland Walcheren, door L. Bomme, 394 Vroedkundige verhandeling over de wijze om een kind in de lijfmoeder te keeren, en bij de voeten af te halen, door D. H. Gallandat, 403 Noodige onderrichtingen voor de Slaafhande laren, door D. H. Gallandat, 422 Noodige onderrichtingen voor de Slaafhande- laaren, door D. H. Gallandat, 422 Verhandelinge over eene Goddelijke verbete- ringe van het zintuig des gezigts, door J. van Iperen, 461 Kort vertoog over de onstoflijkheid en onsterf lijkheid der ziele, door G. J. Nahuis, 510 Verhandeling over Oobh en Erets, door J. Tjeenk, 546 Een waterachtig gezwel, in eene vrouwelijke borst, geneezen door P. de Wind, 587 Waarneming omtrend een eerstgebooren kind, waar van de ingewanden (de nieren, pislei ders, en waterblaas uitgezonderd) zig buiten den buik bevonden, door S. de Wind, 592 Waarneming over een lieschbreuk, door mid del van de breuksnede gelukkig genezen, door F. H. Gram, 595 Waarneming van een verstropping van het net rondom den darm, ontdekt na den dood van een lijder, op welken men de breuksneede had verrigt, door G. de Witt, 605 Waarnemingen omtrent de luchts-gesteldheid, weder en wind, mitsgaders aanteekeningen der ziekten, in ydere maand voorgevallen te Vlis- singen in den jaare 1768, door A. Muller, 620 1771, deel II Antwoord op de vrage over de bewoners van Zeeland tot aan de XV. eeuwe, hunne Zeden, Godsdienstplichten, enz., door D. van Cruis- selbergen, 1 129

Archief | 1969 | | pagina 127