Verhandeling over de opkomst, het gezag, en den ondergang der aloude of Grafelijke Vier schare in Zeeland, door L .P. van de Spiegel, Verhandeling over een nieuwe manier om kleine zeshoeken te versterken, en in dezelve een behoorlijke verdediging te verkrijgen door A. Lieftinck, Onderzoek wat het is, dat men in de Genees kunde de werkende nature noemt, door J. Macquet, Verhandeling over de bereiding der Tincturen, welke in de Geneeskunde gebruikt worden: benevens eenige proeven, om dezelve, vol gens eene nieuwe manier, voordeeliger, in korter tijd en krachtiger te bereiden, door B. Tieboel, Waarnemingen omtrent de gesteldheid en groeijing der Zee-polypen, door L. Bomme, Het maaksel en gebruik van een verwijdend kaarsje, ter behandeling van verscheiden ziek ten van de blaas en den pisweg, door D. van Gesscher, Beschrijving van een werktuig ter behande ling der Navelbreuken, door D. van Gesscher, Verhandeling over een zeldzaam gebrek van het dijebeen, door N. G. Oosterdijk, Joansz., Verhandelinge over de Prophetische Historie, door J. van Iperen, Onderzoek of de beschuldiging, dat het Euan- gelie den pligt van bijzondere vriendschap over 't hoofd gezien hebben, gegrond zij, door C. de Vries, Aanmerkingen betreffende den Dracunculus, door B. Hussem, Bijdragen tot de Heilige Aardrijkskunde, door J. Tjeenk, Verhandeling over de Gordijnen der Vestin gen, door A. Lieftinck, Aanteekeningen, gehouden door de Sociëteit te Nijmegen, van de pijls-hoogten en merk waardigste gebeurtenissen op de rivieren den Rhijn, Maas, Waal, Neder-Rhijn, en IJssel, beginnende met den eersten Jan. 1770, en ein digende met den laatsten Febr. 1771, Meteorologische waarneemingen te Vlissingen, in den jaare 1769, door A. Muller, Nabericht wegens het samenstel der Kaarsjes, ter verwijding van den pisweg, aangeprezen door D. van Gesscher, 1773, deel III 69 Antwoord op de vraag over de redenen en herstellinge der vallen in de zee-dijken, door B. Nebbens, 1 Antwoord op dezelfde vraag, door B. Renou, 61 127 Antwoord op dezelfde vraag, door C. de Kan ter, 99 Historische verhandeling over 't kasteel van 161 Rammekens, door J. Ermerins, 133 Onderzoek nopens het jaar, in 't welke Lode- wijk, koning van Germanië, aan den Utrecht- schen Bisschop Hungerus de vrijheid zijner kerke, bevestigd hebbe, door H. van Wijn, 177 Een geneesmiddel tegen de vallende ziekte, ter 231 beproevinge voorgesteld door J. Oosterdijk Schacht, 271 277 Bericht aangaande verscheiden zonderlinge Zee-insecten, gevonden aan de zee-wieren op het strand van 't eiland Walcheren, door L. Bomme, 283 303 Verhandeling over de Keizerlijke Snede, door D. H. Gallandat, 319 329 Verhandeling over de Gewijde Beurtgezangen, door J. van Iperen, 358 343 Waarneming van een volkomen opstopping van water, en van eene hevige long-ontsteking, 361 welke laatste door eene van zelve voortko mende kwijling gelukkig en volkomen gered werdt, door A. P. Nahuijs, 435 Waarneming van eene ontlasting van een aan- 413 merkelijk aantal van water-blaazen door den afgang, door A. P. Nahuijs, 455 443 Bericht van het gebruik der Electriciteit in de genezing van lammigheid, door S. van 465 Nooten, Jansz., 463 Observatio Anatomica de admirando tumore 601 cystico, in thoracis cavitate, dissecto cadavere humano, reperto, door G. de Wind, vertaald in het Nederlands door A. Muller, 491 Waarneming wegens eene Longe-tering, door steenstoffe veroorzaakt, door J. Veirac, 505 Beschrijving van eene allerzonderlingste wan- 613 stallige Menschenvrucht, door J. Ie Roy, 520 Onderzoeking omtrent de waare gedaante der 631 Aarde, door J. F. Hennert, 529 Brief van J. Ie Francq van Berkhey, aan J. Baster, over een hard geschaald ey van een 644 zee-hoorn, 576 130

Archief | 1969 | | pagina 128