De Echite Semidigyna, nova plantae specie ex America, door P. J. Bergius, vertaald in het Nederlands door J. W. Te Water, Bericht van de keering van 't water in een vijver, door D. Radermacher, Brief van J. Baster, M. D. te Zierikzee, aan J. W. Te Water, over den mislukten uitslag der Tarw-teeld, volgens het voorschrift van den Heer Miller, Bericht wegens de miswijzing van het Compas door den donder, medegedeeld door J. Tjeenk, De overgang van Venus over de zon, den 3 Juny 1769 te Philadelphia waargenomen, ge trokken uit het Engelsch werk van J. Ewing, door P. Boddaert, Waarnemingen over de luchtsgesteldheid, en den gevallen regen te Zierikzee, in de jaaren 1770 en 1771, door J. Baster, Meteorologische waarnemingen, in het jaar 1770 te Vlissingen gedaan, door A. Muller, 1775, deel IV Antwoord op de vraag voor 't jaar 1772, betr. gevolgtrekkingen uit het natuuronderzoek, door J. van Iperen, Antwoord op dezelfde vraag, door J. Pap de Fagaras, met de vertalinge van J. van Iperen, Antwoord op dezelfde vraag, door P. Fermin, met de vertalinge van P. Boddaert, Bericht van eene talrijke verzamelinge van Grieksche, Romeinsche en andere oude pen ningen, door P. van Damme, Psychologische en Moralische aanmerkingen over het verband van verstand en wille, door J. W. Paris, Onderzoek, of de onzekerheid omtrent de waare gedaante der aarde eenen merkelyken invloed hebbe op de starrekunde en navigatie, door I. F. Hennert, Verhandeling over de dwaasheid en schande lijkheid der Tweegevechten, door W. Scho- rer, Verhandeling over den Franschen schrijfstijl, doorgaans genoemd Stilus curiae of stijle van den Hove, door A. 's Gravezande, Ontleed- en Vroedkundige waarneeming eener aanmerkelijk uitgezette pisblaas, en omge- bogene zwangere baarmoeder, door A. Bonn, Verhandeling over het begraven der lijken in de steden en kerken, door J. W. Te Water, Meteorologische waarnemingen te Zierikzee, in de jaren 1772, 1773 en 1774, door J. Baster, 1776, deel V Eerste stichting en lotgevallen van sommige plaatsen ten oosten en westen der Schelde ge legen, door J. Ermerins, Verhandeling over het gebruik van den Spiri tus Salis marini, in sommige uitwendige ge breken, door E. P. Swagerman, Waarnemingen over genezene hoofdwonden, verzeld met fractuuren in het cranium, door G. Greeve, Verhandeling over de medelijdenheid der dee- len van het menschelijke ligchaam in ziekten, door G. de Witt, Observationes Medicae Chirurgicae. Ge nees- en Heelkundige waarnemingen, door J. S. G. Dinckler, vertaald door J. Baster, Waarneming omtrent eene bijzondere eigen schap van de Apocynum, in het dooden van sommige soorten van vliegen, door E. P. Swagerman, Bedekking van Aldebaran door de maan, waargenomen te Versailles, den 14 April 1774, met de vergelijkingen der waarnemingen van dezelve verduistering, gedaan te Parijs, te Petersburg, Genève en Brussel, door Mechain, in het Nederlands vertaald door P. Boddaert, Disquisitio de Dorestado Batavorunr, a Nor- mannis vexato ac direpto, in qua Viri Am- plissimi. B. H. Sententia examinatur, pirata- rumque eorum expeditiones illustrantur, door J. de Rhoer, vertaald door C. F. Kuijpers, Eene verbetering van het heij-tuig, door D. Meese, met bedenkingen van J. J. de Frey- tag, Zeldzaame waarneming van eene zwangere vrouwe, bij welker verlossinge de lijfmoeder en nageboorte met scherpe versteende punten begroeid bevonden werden, door D. H. Gal- landat, Bericht van eene belette doorzwelging, door F. T. Reitz, Bijdragen tot de Heilige Aardrijkskunde, door J. Tjeenk, Aanhangsel tot de eerste afdeelinge van 't bericht der talrijke verzamelinge van oude penningen, door P. van Damme, Verhandeling over een' penning van Ptole- 583 592 597 615 617 648 651 1 118 319 419 453 499 545 577 613 629

Archief | 1969 | | pagina 129