Antwoord op dezelfde Vraage, door J. Ma- reeuw, 23 Vervolg op de Verhandeling van de Apocy- num folio androsaemi, door E. P. Swager- man, 1 Beschrijving van een verbeterd werktuig tot de herstelling van den ontwrigten schouder, door B. Hussem, 33 Recherches sur une nouvelle espèce de Quar- rés Magiques, par L. Euler, 85 Waarneming van een hoornagtig uitwas, ge groeid aan de binnenzijde van de Dije, door G. Greeve, 240 De waare deugd van het stankweerend vermo gen der witte Willigen bast uitwendig be proefd, in vuile, stinkende en kanker-ver zweeringen, door G. Greeve, 247 Herinnering eener zeldsaame en mogelijk niet algemeen genoeg bekende Heelkundige be werking, door G. J. van Wy, 254 Waarneming van twee wanschapen Kinderen, door H. Mirandoile van Ghert, 270 Animadversiones in veteris cuiusdam Medici Ophthalmici gentman Sphragidem, numero vicesimam, necdum editam, door C. Sax, 275 Uittreksel uit een bericht, aan het Genoot schap toegezonden, nopens de volkomene ge- nezinge eener lamheid aan beide de handen, door middel van de Electriciteit, door J. Wa tervliet, 300 Het onderscheid der Salamanderen van de Haagdissen in 't algemeen, en van de Gekkoos in 't byzonder, aangetoond door M. Houttuyn, 305 Beschryving van eenige Oostindische Tinert sen, door M. Houttuyn, 337 Beschryving van een zonderling stuk Yvoor, en aanmerkingen, betrekkelyk tot de natuur- lyke historie van den Olyphant, door D. H. Gallandat, 351 Verhandeling over eene beruchte proefne ming van den Geneesheer W. Noortwyk; hier uit ontdekkingen, die de ontleedkunde onlangs veel lichts hebben bygezet, op eene nieuwe wys, opgelost door A. van Solingen, 392 Vroedkundige waarneming van Tweelingen, die het water en vliezen gemeen hadden, door J. de Puyt, 423 Verhandeling ter onderzoek, of Philips, de derde van dien naam onder de Hollandsche en Zeeuwsche Graaven, zig ooit door den Roomschen Paus hebbe doen ontslaan van den Eed, die hy, by het aanvaarden der regee ring, gedaan had, door N. C. Lambrechtsen, 431 Voorbygang van Mercurius over de Zon, den 12 Nov. 1782; berekend door J. P. Fokker, 473 Aanmerkingen over eenige Smyrnasche Pen ningen, door J. W. Te Water, 481 Bericht van een vreemd lichaam, gevonden in een hoender-ey, medegedeeld door J. Water vliet, 507 Vervolg der Geschiedkundige narichten, be treffende de blanke en zwarte Jooden te Cochim, op de kust van Malabar, door A. 's Gravezande, 515 Naschrift betreffende de blanke en zwarte Jooden te Cochim, door A. 's Gravezande, 545 1784, deel X Antwoord over de Naj aars-Koortsen in de Garnizoensplaatsen van Staats-Vlaanderen, door G. W. Callenfels, 1 Antwoord over hetzelfde onderwerp, door J. Harger, Antwoord over de bouwinge der Schepen, met betrekking tot de gezondheid en 't goed der zeevarenden, door J. Harger, Verhandeling over den polypus of slymprop, en fungus of uitwas, benevens een berigt en afbeelding van een zeer nuttig werktuig, ter afbinding dienende, door S. de Wind, Aanmerkingen over eene bedekte ontsteeking en verzweering in den onderbuik, verzeld van een ischuria, eerst na den dood kennelyk, door F. J. Voltelen, Vroedkundige waarneeming door A. van So lingen, Het onderscheid der zwarte en witte peper, en afbeelding van 't gewas der staartpeper, door M. Houttuyn, Over Izaak op Moria, door G. Kuipers, 1786, deel XI Antwoord op de Vraage: betreffende de Struc tuur der Schepen, ter bevordering, en van de snelheid derzelve in het zeilen, en van de vaardigheid in het wenden, zoo voor als door den wind, door M. Garnier de St. Julien, 3 Antwoord op de Vraage: raakende de Febres Catarrhales, door J. Petersen Michell, 91 De ware kleur van den Edelen of Bybelschen 131 313 497 549 575 604 614 :33

Archief | 1969 | | pagina 131