Sorek-Wyn aangetoond, en by die gelegenheid verscheidene aanmerkelyke Bybelplaatsen op gehelderd, door P. Hofstede, 257 Beknopt onderzoek, of alle mogelyke en mid- delyke wegen, tot inwinning der Jooden, reeds zyn aangewend door de Christenen; dan, of 'er nog niet een mogelyk middel overblyft?, door P. Nieuwland, 323 Verhandeling, over het geen men heeft te be tragten en te vermyden, in de opheldering der Heilige Schrift, uit Reisbeschryvingen, door G. Kuipers, 354 Beschryving van de Malakse Tin-Erts, en derzelver Mynen, door M. Houttuyn, 383 Waarneemingen over de voortteeling van de Zoetwater Raderdiertjes, door J. Watervliet, 390 Verhandeling, over het Grond-ys, door J. F. Martinet, 401 Nieuwe handleiding, om den Logarithmus voor eenig gegeeven getal naauwkeurig te vinden, tot veertien Letteren boven den Index; bene vens eene Tafel der Kunst-tallen voor 1000000- 1001000, berekend door K. K. Reitz, 423 Vervolg op de Verhandeling over den Polypus of Slymprop; beneevens eene Afbeeldinge, van een daar aan noch ontbreekend Werktuig, ter afbindinge van alle soorten van Polypi, welke onder het bereik der vingeren vallen; doch te ver van de hand zyn, en in te veel verengde holtens hunne zitplaats genomen hebben, om door eenen slappen draad te kunnen omvat worden, met bygevoegde Aanmerkingen, door S. de Wind, 480 1786, deel XII, eerste stuk Antwoord op de Vraag, betreffende de na- deelige gewoonte der Begravenissen, binnen de Steden en Kerken: hoe die best te doen ophouden?, door J. D. van Leeuwen, 3 Antwoord op het zelfde onderwerp, door C. Terne, 87 Aanhangsel van Aanteekeningen, tot nadere staving en opheldering der Gekroonde Ver handelingen, uit de niet gekroonde Verza meld, door A. 's Gravezande, 213 Beschryving van een nieuw Lunarium, of Starrekundigen Maanwyzer, door H. Schor- tinghuis, 251 Aanmerkinge over de Kaneel, op Ceylon ge maakt, door Cas. Petr. Thunberg, vertaald en met eenige Aanteekeningen vermeerderd, door M. Houttuyn, 296 Verhandeling over Gods Goedheid, in de be paaling omtrent den dood der meeste Dieren, door H. van den Hespel, 313 1789, deel XII, tweede stuk Beredeneerd register op de eerste 12 delen, I 1786, deel XIII Antwoord op de Vraag: betreffende het stich ten van een Hospitaal voor onvermoogende en oude Zeelieden, door C. Kayzer, 3 Antwoord op de Vraag: raakende den Wissel cours; door J. F. Muller, 119 Verhandeling, over de Engelen der Zeven Gemeenten, Openb. I. vs. 20, door J. Zuid hoek van Laren, 202 Onderzoek, over de oplossing der Schynstry- digheid, tusschen de Euangelische Verhaalen van Mattheus IX: 1-26 - Vergeleeken met Marcus II: 1-22. En Lucas V: 17-39; met een toegift over Alpheus en Cleöpas, door A. 's Gravezande, 266 Bedenkingen, over een algemeen Grondbegin sel, waar uit alle de Voorschriften van het Natuurlyk Recht kunnen afgeleid worden; door H. Royaards, 345 Verhandeling, over den invloed der Zintuigen op de Wysbegeerte; door A. van Solingen, 403 Dissertatio, de A.ere Zelandico, door G. de Wind, vertaald door L. C. Freytag, 451 Waarneeming eener verstropte Dyë-breuk, in eene Zwangere Vrouw, in het laatste tydperk van haare dragt, wanneer 'er zich reeds eenige Baarings-weën vertoonden; beschreven in eenen brief aan den Heere M. S. du Pui, door J. van Breda, 494 Antwoord op dien Brief, door M. S. du Pui, 504 Verhandeling over de Zog-pomp, door J. H. Gallandat, 538 1790, deel XIV Antwoord op de vraag: „betrelfende de beste en minst kostbare middelen om het gebrek van goede krankenbezoekers in dienst der Oost-Indische Compagnie te verminderen; en Dezelve van den last der kwaden te bevry- den", door L. Verwyk, 1 !34

Archief | 1969 | | pagina 132