Antwoord over hetzelfde onderwerp: door P. Haack, 76 Antwoord op de vraag: „rakende de schikkin gen, welken door de gezamenlyke geleerde maatschappyen in ons Vaderland zouden kun nen gemaakt worden, om, zonder elkander eenig hinder toe te brengen, saam te werken ter bereiking van derzelver gemeen doel", door A. Bonn, 133 Beschryving van een' fungus aan den hiel, door P. Luchtmans, 213 Verhandeling over de vergiften, betrekkelyk tot het ryk der dieren: door G. de Wind, 267 Verslag van eenige proeven met het cuprum ammoniacum, door E. J. Thomassen a Thues- sink, 363 Bericht wegens de afzetting van beide de borsten eener vrouw: wegende de eene over de zes; en de andere over de twee ponden, door S. de Wind, 397 Proeven met het alcali volatile liquidum van Mr. Martinet, door S. de Wind, 418 Bericht van een steatoma, wegende tien pon den, door A. van Solingen, 443 Bericht van een wanschapen kind, door J. de Puyt, 461 Waarneming omtrent eenen worm, door een gezwel by den navel ontlast, door J. Was, 473 Bericht aangaande de heilryke uitwerking der electriciteit, door J. Watervliet, 485 Letterkundig onderzoek aangaande de reuzen der oude waereld, door J. H. van der Palm, 502 Aanhangsel tot de nieuwe handleiding om den logarithmus voor eenig gegeven getal naauw- keurig te vinden tot veertien letteren boven den index, door K. K. Reitz, 535 Bericht wegens een min bekend Indisch ge neesmiddel tegen de koorts en de koek, door J. C. Metzlar, 577 1792, deel XV Lofrede op den Hoogwelgeboren Heer mr. Johan Adriaen van de Perre, door J. H. van der Palm, 1 Antwoord op de vraag: „betreffende het beste middel om de Wis-, Natuur- en Teekenkunde algemeener in trein te brengen; en derzelver aanleering gemaklyker te maken", door A. van Solingen, 1 Antwoord op het voorstel: „over de wyze, op welke kooplieden, commissionarissen, of on dernemers van fabriken en trafiken, in de Provincie van Zeeland, gelegenheid kunnen bekomen, om (voor zekeren tyd) gelden a deposito of op wissel machtig te worden: zoodat teffens de geldschieters zekerheid heb ben voor de veilige herkryging van hoofd som en interessen", door J. M. Muller, 205 Antwoord op de vraag: „naar de reden, waar om de kinderpokjes, somtyds hier en elders onverwacht zich openbaren; en of 'er ook ten dien opzichte voorbehoedende middelen te be denken zyn", door S. A. de Moraaz, 263 Antwoord op de vraag: „nopens de geschiktste middelen, om nuttige ontwerpen, in deze en gene werken opgegeven, tot nut der Maat- schappy in trein te brengen", door A. B. Far- don, 481 NIEUWE VERHANDELINGEN 1807, deel I Lofrede ter gedachtenis van mr. Izaak Winckel- man, door A. Drijfhout, 29 blz. De voorname inhoud van drie Prijsverhandelingen, op de vraag: „over de oorzaken van het Brandkoorn en de middelen daar tegen". 24 blz. Antwoord op de Vraag: „In hoe verre zijn de mid delen, door de Burgers Schortinghuis, Pleijte en Paulus, in drie onderscheidene Verhandelingen op gegeven, bij nadere Proefnemingen, voldoende be vonden, om het Brand-Koorn onder de Tarwe ge heel, of zoo veel mogelijk, voor te komen", door H. Ponse, 66 blz. Antwoord op de Vraag: „Betreffende de middelen om het Kram- en Matwerk aan de Zeedijken tegen den slag van het Water meer bestand te maken", door A. Schraver, 62 blz. Antwoord op de Vraag: „over de uitloozing van het Landwater uit het eiland van Walcheren", door A. Schraver, 72 blz. Antwoord op de Vraag: „nopens de beste middelen om de Armkassen in Zeeland te ontlasten ten aan zien der bedeeling van een aantal Armen", door P. F. Perrenoud, 111 blz. Wiskundige Verhandeling over de berekening van 't vermogen der Uitwaterende Sluizen, door J. de Kanter, 28 blz. bijvoegsel en tabellen. Antwoord op de Vraag: „betreffende de Dea .Buro- rina, op een ouden Steen te Domburg gevonden", door met een afbeelding, 23 blz. 135

Archief | 1969 | | pagina 133