1818, deel II Prijsverhandeling over de opslikking der Middel- burgsche Haven en de middelen van herstel, door T. Speleveld, 65 blz. Prijsverhandeling over den Pijthagorischen Wijsgeer Apollonius van Tijana, door J. A. Lotze en H. W Tijdeman, 70 blz. Tweede Prijsverhandeling, in de Fransche taal, over dezelfde vraag, door G. S. de Chaufepié, 58 blz. Prijsverhandeling over de Hoeksche en Kabeljaauw- sche partijschappen, door H. W. Tijdeman, 118 blz. Verhandeling over een nieuwen Controleur- of Lucht-Thermometer, door J. Cantzlaar, met een af beelding, 17 blz. Zonderlinge geneeskundige waarneming, medege deeld door S. A. de Moraaz, 16 blz. 1821, deel III Aanspraak aan de Algemeene Vergadering tot plech tige viering van het vijftig jarig jubilé des Genoot- schaps, 26 blz. Hulde aan de nagedachtenis van den Heer Pietcr de la Ruë, schrijver van het geletterd, staatkundig en heldhaftig Zeeland, door N. C. Lambrechtsen van Ritthem, 30 blz. Korte Beschrijving van de Ontdekking en de ver dere lotgevallen van Nieuw-Nederland, weleer eene volkplanting van het Gemeenebest der Vereenigde Nederlanden in Amerika, door N. C. Lambrechtsen van Ritthem, 102 blz. Waarneming wegens eene langdurige en buiten gewone Waterzucht, en daardoor middellijk veroor zaakte Beenbreuk, medegedeeld door B. Dobbelaar de Wind, 25 blz., met afbeelding. Observationes Criticae in Homeri hymnum in Cere- rem, door C. W. Stronck, 24 blz. Antwoord op de Vraag: over het nut van de afza ging der hooge Paalhoofden aan de kusten van Walcheren en Schouwen, boven de hoog verhevene werken voor de defensie en verbetering der Stran den langs die kusten, en het al dan niet verkieslijke der aan de Hollandsche kusten gebezigde steenen Hoofden of met steen gedekte Rijsdammen, door A. Caland, met bijlagen en kaarten, 107 blz. Algemeene en bijzondere omstandigheden van de aanmerkelijke Zonsverduistering, op den VII Sep tember 1820, berekend en ontworpen door J. 1'. Bourjé, met kaart, 27 blz. Verslag aangaande eene in het jaar MDCCCXII ontdekte Grafzerk en een daar onder bedekt men- schelijk Geraamte, in de Koor-Kerk te Middelburg, door N. C. Lambrechtsen van Ritthem, met afbeel ding, 29 blz. 1827, deel IV Lofrede op den Hoog Welgeb. Heer Jonkheer Jacob Hendrik Schorer, door J. de Kanter, 86 blz. Lofrede op den Edel Welgeb. Heer Nicolaas Cor nells Lambrechtsen, door A. C van Citters, 46 blz. Antwoord op de Prijsvraag over de Gilden, door H. W. Tijdeman, 126 blz. Antwoord op de Prijsvraag over de Zelfontvlam- ming van den Phosphorus in het luchtledige, door B. Koning, 303 blz. Antwoord op de Prijsvraag over den Honigdaauw, door H. Ponse, 56 blz. 1835, deel V Eerste Antwoord op de Prijsvraag over de waardij der Wetenschappen in een volgend leven, door P. van der Willigen, 174 blz. Tweede Antwoord op dezelfde Prijsvraag, door W. Pape, 79 blz. Antwoord op de Vraag over het gezag der Mozaï sche Wetten in eene Maatschappy van Christenen, door J. Verburg, 207 blz. NIEUWE WERKEN 1836, deel I De Provincie Zeeland in hare aloude gesteldheid en geregelde vorming beschouwd, door J. ab Utrecht Dresselhuis, IV en 151 blz. Onderzoek naar den tijd der regering van Wolfaard den II en III, heeren van Veere uit den huize van Borsselen, door H. van Wijn, IV en 16 blz. Verhandeling over de bij Domburg gevondene Ro- meinsche, Frankische, Brittannische, Noordsche en andere munten, door C. A. Rethaan Macaré, 43 blz. Dagverhaal der ontdekkings-reis met de schepen Den Arend, Thienhoven, en De Afrikaansche Galei, in de jaren 1721 en 1722, door J. Roggeveen. 1845, deel II De godsdienstleer der aloude Zeelanders uit oude gedenkstukken, volksoverleveringen en berigten op gemaakt, met 19 platen, door J. ab Utrecht Dressel huis, XVI en 279 blz. De Romeinsche beelden en gedenksteenen van Zee land, met 19 platen, door L. J. F. Janssen, XXX en 126 blz. 136

Archief | 1969 | | pagina 134