ARCHIEF VROEGERE EN LATERE MEDEDELINGEN VOORNAMELIJK IN BETREKKING TOT ZEELAND Delen I en II 1856-1869 1856-1-1 De Romeinse cijfers geven de delen aan, de Arabische cijfers de stukken. Iets aangaande het Wapen, de keizerlijke kroon boven hetzelve en de zegels der stad Middel burg, door wijlen J. Verheye van Citters, 1 Iets over de oude baksteenen met verheven beeldwerk, voorhanden in het kabinet van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, door S. de Wind, 11 Mededeeling omtrent den Landreiziger Samuel van der Putte, geboren te Vlissingen in 1690, overleden te Batavia in 1745, door S. de Wind 21 Over den Codex Sancti Bavonis, inhoudende: Vita Karoli Magni enz., berustende op het Raadhuis te Middelburg, door S. de Wind 30 Bijdrage betrekkelijk het ontstaan en de traps gewijze uitbreiding der Stad Middelburg in vroegere eeuwen, door Paspoort van Grijps- kerke, (met eene kaart), 47 Mededeeling omtrent een oud Zegel of stem pel, onlangs te Sluis gevonden, door J. P. van Visvliet, 74 1856-1-2 Tweede verhandeling over de bij Domburg gevonden Romeinsche, Frankische, Brittan- nische en andere munten, door C. A. Re- thaan Macaré, 1 78.57-1-3 Historische beschrijving der voormalige stad Reimerswaal, uit onuitgegeven archieven dier stad, berustende in het Provinciaal Archief van Zeeland, door J. P. van Visvliet, 3 Mededeeling omtrent een bundel autographen uit de XVIe eeuw, deels in cijferschrift ver vat en berustende op het Provinciaal Archief van Zeeland, door S. de Wind, 24 Levensschets van wijlen den generaal-majoor P. J. Ackermans, door S. de Wind, 53 Over het strandregt, zoo als het voorheen in Zeeland geldende was en uitgeoefend werd, door A. J. van Deinse, 65 Aanteekeningen daarop, 82 7859-1-4 Over de belangrijkheid der Oude Charters, berustende in het Provinciaal Archief van Zeeland, en bijzonder over een privilegie door bisschop Jan van Nassau in den jare 1271 aan de Abdij van Middelburg verleend, door J. P. van Visvliet, 3 Lijst van Zeeuwsche edelen, door geleerdheid lofwaardig, door W. te Water, 33 Een heidensche offerplaats op Walcheren, (met eene plaat), door C. A. Rethaan Macaré, 84 Naberigt, 97 7862-1-5 Dr. Johannes ab Utrecht Dresselhuys, door H. Q. Janssen, 3 Lijst der werken en geschriften van dr. J. ab Utrecht Dresselhuys, door H. Q. Janssen, 45 Philippus Lansbergen en zijne zonen Pieter en Jacob, Bijdrage tot hun leven, door A. A. Fokker, 52 Proeve ter beantwoording van eenige aan het Zeeuwsch Genootschap ingezondene vragen, betreffende eenige belangrijke punten der aan zee of aan de monden der rivieren liggende polders, door A. Caland, 103 Verslag der plegtige onthulling van het ge- denkteeken, opgerigt door de vrienden en ver eerders van wijlen dr. J. ab Utrecht Dressel huys, door J. Fransen van de Putte, 116 1865-11-6 Middel van stroomafleiding tot ontzet der aangevallen oevers in Zeeland, door A. Ma- gielse, 3 Vier verhandelingen met twee kaarten, door J. Verheije van Citters, 21 1 Memorie over de vroon-, leen-, hayman- en vrijlanden in Zeeland, 32 II Memorie over de Dijkagiën van Walcheren, 76 III Memorie over de dijk- en waterpennin gen, 96 IV Memorie over het regt van dijkvelling, 101 Beschrijving van eenige in het strand van Wal cheren gevonden schedels en van een cranium osteoscleroticum, door J. C. de Man (met 2 afbeeldingen en uitslaande tabel), 135 Bijdragen voor de geschiedenis der hervor ming in Zeeland, 1524-1572, medegedeeld door K. R. Pekelharing, 225 !37

Archief | 1969 | | pagina 135