19. Over de invloed van de maan en de zon op de natuur. 20. Over grondbemesting. 21. Over schadelijk ongedierte in landbouwgewassen en hun uitroeiing. 22. Over spoelwormen en ander ongedierte bij de mens. 2e boek 1. Over humores en boze geesten. 2. Over wartaal van krankzinnigen; boze en goede geesten. 3. Over epilepsie en aanverwante toestanden. 4. Over de duur van ziekten, en de aard van koortsige toestanden. Pest, infectieziekten, artsenwerkzaamheid. 5. Over slaapwandelen, nachtmerries e.d. 6. Over verdrinking rughouding bij mannen, buikhouding bij vrouwen. 7. Over het bloeden uit neus en wonden bij vermoorden bij nadering van bloedverwanten of dader. 8. Over het met de helm geboren worden. 9. Over geestelijke stoornissen en „in de boonen zijn". 10. Over de invloed van stank en schadelijke geuren. 11. Over de waarde van de vierde vinger van de linkerhand. 12. Waarom ettelijke dingen niet brandbaar zijn. 13. Over lichaamswarmte. 14. Over morbus Gallicus. 15. Over het sterven. 16. Over de dood. 17. Over dronkenschap. 18. Over dronkenschap en vraatzucht. 19. Over wijn en bier en hun invloed op dronkenschap. 20. Over de lichaamsgestalte. 21. Over voedsel en maaltijden. 22. Over muscaatnoten en koraalstenen en het dragen ervan. 23. Over spermatorrhoe en geslachtsziekten. 24. Over de lichaamsomvang bij gezondheid en ziekte. 25. Over aderlaten, maaltijden, lichaamsbeweging en slaap. 26. Over physiognomonie. 27. Over de invloed van het slapen met open of gesloten mond op de gezondheid. 28. Over de opvoeding van kinderen. 29. Over ziekte, reizen en vroomheid. 30. Over stenen uit de aarde, de zee, en uit dierenlichamen. 31. Over dromen. 32. Over climacterische jaren en critische dagen; het gevaar van het 63ste levensjaar. 33. Over de spiegel. 34. Over brandewijn en andere nuttige dranken. 35. Over de wonderlijke eigenschappen van het kwikzilver. 36. Over de conserverende kracht van zout en azijn op vlees en voedings middelen. 37. Over het uiterlijk van vrouwen, en de invloed daarvan op mannen. 38. Over drinken tijdens de maaltijden.

Archief | 1971 | | pagina 71