39. Over te snelle groei en rijping. 40. Over het bederf van voedingsmiddelen door ongedierte en hoe daaruit soortgelijke kunnen ontstaan in het menselijk lichaam. 41. Over de invloed van zon en maan op het weer, op het menselijk lichaam en gemoed, en op eb en vloed. 42. Over natuur en deugd van sla. 43. Over groene kool en andere groenten. 44. Over de werking van het nuchtere speeksel. 45. Over het goed gebruik van melk, de werking van biest e.a. 46. Waarom jichtlijders en zij die op de rug of een harde onderlaag slapen meer libido hebben. 47. Over mazelen, rode wijn en koemelk. 48. Over de invloed van onweer op wijn en bier. 49. Over de invloed van de zee op onweer, en de betekenis van onweer in de winter. 50. Over de angst van kinderen voor oude rimpelige vrouwen. 51. Over de invloed van een eenzame en zittende levenswijze op het ge makkelijk krijgen van pest. 52. Een bundel korte verhandelingen over merkwaardige dingen in de natuur. 3e boek 1. Over de invloed van ouders op de kinderen. 2. Over sexuele begeerte tijdens de reconvalescentie. 3. Over de invloed van de buitenlucht en windrichtingen op ziekte en gemoed bij de mens. 4. Over het scheepskompas en windrichtingen. 5. Over hondsdolheid. 6. Over de werking van het goud op de mens. 7. Over varkensziekten en morbus Gallicorum. 8. Over de Sint-Jans-nacht bij de Nederlanders. 9. Over zout- en zeegewassen. 4e boek 1. Over de kracht en invloed van de maan op eb en vloed, op het sterven, en speciaal in plaatsen aan de zee op andere menselijke gebeurte nissen. 2. Over de Zeeuwse eilanden. 3. Over kinderen verwekt door oude mensen. 4. Over de laurieren in Zeeland. 5. Over het corpus neutrum, de lichaamsgesteldheid tussen ziek en gezond. 6. Over het gezichtsvermogen, de kleur van de ogen, e.a. 7. Over aangeboren afwijkingen aan de ledematen. 8. Over klerenwisseling, haarknippen, baardscheren en voetenwassen bij zieken. 9. Over de wonderlijke werking en kracht van kruiden. 10. Over het geslacht van kruiden en planten. 11. Over gerookte en gedroogde prikvissen.

Archief | 1971 | | pagina 72