45. Bij ten uitvoer te brengen zaken moet de rede te hulp geroepen worden. 46. Doe niets waarover je twijfelt. 47. De onderscheiding van deugd en zonde. 48. We moeten met al ons handelen beginnen bij God. 49. De vroege morgen is de beste tijd om onze geest te sterken en te richten op God. 50. Het einde van de dag is de juiste tijd om onze geest te onderzoeken ter verantwoording van ons dagelijks handelen. 51. Laat niemand zichzelf vleien over zijn fouten of zijn wandaden ver onachtzamen. 52. Gode moet alles, wat dan ook, worden toegerekend. 53. Wij moeten zorgvuldig overwegen bij het kiezen van onze levensloop. 54. Over de wettelijke gemeenschap van het huwelijk. 55. Elke gemeenschap, die niet bestaat binnen de grenzen van een ver bintenis, en door een wettig huwelijk, is ongeldig. 56. Hoe verkregen kan worden, dat de dood niet huiveringwekkend zij voor de mens. 57. Over de grootheid, verhevenheid en kracht van de naam Jezus Christus door welke wij tevens aan alle magische tovermiddelen weerstand moeten bieden, en duivelse begoochelingen bedwingen, en hoe aan ziel of lichaam schade kan worden toegebracht. 58. Of kruiden en gesteenten enige kracht hebben om kwade geesten en andere schadelijke dingen te verdrijven. 59. Over de verhevenheid en kracht van de Goddelijke macht, en hoe verschillende namen het ene wezen van God onderscheidt in drie personen. Door welke reden de geest van de mens door het gebed rust en vrede vindt, en het hoogste vertrouwen in God. BIJLAGE II Publicaties die gegevens over Levinus Lemnius bevatten Aa, A. J. van der, Biographisch woordenboek der Nederlanden. Deel II, p. 315. Haarlem, 1865 Adam, M. (zie noot 22 en 47) Andel, M. A. van (zie noot 50) Andreas, Valerius, Imagines Doctorum Virorum. Antverpiae, 1611 (zie noot 77) Banga, J. (zie noot 4) Baumann, E. D. (zie noot 5) Bayle, P., Dictionaire historique et critique. Deel 2, p. 1674. Rotterdam, 1720 Beverwijck, J. van, Alle de wercken, zoo in de medecijne, als chirurgije. Utrecht, 1651. Bibliotheca instituta et collecta primus a Conrado Gessnero. Deinde in epitomen redacta et novorum librorum accessione locupletata et post priores editiones aucta per Josiam Simlerum Tigurinum. Tiguri, 1574, p. 257, 453 Biographisches Lexikon der hervorragenden Aertzte aller Zeiten und Völker

Archief | 1971 | | pagina 75