Sprengel, K. P. J. (zie noot 37) Sweertius, F., Athenae Belgicae sive nomenclator inferioris Germaniae scriptorum. Antverpiae, 1628, p. 505, 506 Tegenwoordige Staat der Vereenigde Nederlanden, Zeeland (zie noot 35 en 72) Vallesius, F. (zie noot 69) Viverius, J. (zie noot 31 en 32) BIJLAGE III Overzicht der werken van Levinus Lemnius 1. Libelli tres perelegantes ac festivi, omnibus artium liberalium candidatis apprime utiles. Antverpiae, Martinus Nutius, 1554 (Drie fraaie en aar dige boekjes, bijzonder nuttig voor alle candidaten in de vrije kunsten) I. De Astrologia liber unus in quo obiter indicat quid ilia veri quid ficti falsique habeat (Over astrologie, waarin de schrijver tevens aan wijst, wat hierin juist is en wat onware verzinsels zijn) II. De praefixo cuique vitae termino (Over de voor iedereen vooraf vastgestelde grens van het leven) III. De honesto animi et corporis oblectamento et quae exercitatio homini libero potissimum conveniat. Obiter de frugalitate et victus temperantia ac rerum rusticarum amoenitate (Over betamelijk genot voor ziel en lichaam en over de vraag, welke bezigheid voor de vrije mens passend is; tevens over ingetogenheid en matigheid en over de aantrekkelijkheid van het buitenleven) Tussen boek II en lil is ingevoegd een brief van Guilielmus Lemnius aan zijn vaderEpistola quae obiter indicat educationem in animis hominum plus efficere quam aeris ambientis aut loei qualitatem (Brief, die terloops aanduidt, dat opvoeding meer invloed op de men senziel heeft dan de eigenschappen van het milieu) Herdruk van I, II en III samen Lugduni Batavorum, 1638; Medicinalium observationum libri tres. Antverpiae, G. Silvius, excudit Christophorus Plantinus, 1560 is vermoedelijk eveneens een herdruk van I, II en III. Herdrukken van I Jhenae, 1587; Francofurti, 1591, 1608, 1626 2.A. Occulta naturae miracula, ac varia rerum documenta, probabili ratione atque artifici conjectura duobus libris explicata, quae studioso avido- que Lectori non tam usui sunt futura, quam oblectamento. Antverpiae, Guilielmus Simon, 1559 (De geheime wonderen der natuur en onderrichtingen over allerlei zaken met logische redenering en kunstige verklaring uiteengezet in twee boeken, die niet zo zeer tot nut als wel tot genoegen van de weetgierige lezer zullen zijn) Herdruk Antverpiae, Guilielmus Simon, 1561 Vertalingen Levinio Lennio, De gli occulti miracoli e varii ammaestramenti delle cose della natura, con probabili ragione e artificiosa congiettura confermati. Venetia, Lodovico Avanzo, 1560 Herdrukken Venetia, 1563, 1564, 1567

Archief | 1971 | | pagina 77