nunc emendatlus expressl. Lugduni, 1588. Herdrukken In 1592, 1595 en 1622, Turijn, 1589, Frankfort, 1590 en 1608. 70) F. Nagtglas, Levensberichten van Zeeuwen, af I. 4, p. 725, 1893. 71) Zeeuwsch Jaarb. 1869, p. 15, 18 en 30. 72) Deel IX, Zeeland, p. 367. 73) Register op de Stad notule, deel G., berustende In het oud-archief van de gemeen te Zierlkzee, fol. Ir. 74) Zeeuwsch Jaarb. 1869, p. 25. 75) Ook de N.R.C. van okt. 1960 geeft deze afbeelding (zin noot 67). 76) P. de la Rue, t.a.p. blz. 186. 77) Valerius Andreas (1588-1655) professor en bibliothecaris aan de universiteit te Leuven. Het boekje heeft een opdracht aan Aubertus Miraeus, kanunnik en biblio thecaris te Antwerpen en zou beschouwd kunnen worden als een illustratie van Miraeus' Elogia lllustrium Belgij scriptorum. Andreas schreef ook een Bibliotheca Belgica, waarvan Foppens later een vermeerderde uitgave verzorgde (zie noot 26). DANKBETUIGING Verschillende personen en instanties, naast hen die ik reeds noemde, wil ik graag mijn erkentelijkheid betuigen voor hun medewerking bij het samen stellen van dit artikel. Prof. O. Hult te Stockholm gaf zijn toestemming tot het publiceren van gedeelten uit zijn werk; de Provinciale Bibliotheek van Zeeland, het Rijksarchief in Zeeland, beide te Middelburg, de Koninklijke Bibliotheek te 's-Gravenhage, de bibliotheken van de Rijksuniversiteiten te Utrecht en Leiden, de bibliotheek van de Universiteit van Amsterdam en in het bijzonder de aldaar gevestigde bibliotheek van de Koninklijke Maat schappij tot bevordering der Geneeskunst gaven mij de mogelijkheid tot het raadplegen van verschillende bronnen. Voor hun assistentie bij het ver talen van enkele gedeelten Latijn dank ik mej. dr. H. van den Berg te Zierikzee en de heren L. A. Versteege te Almelo, W. Janssen te Zwolle, dr. L. J. L. Pas te Brussel en dr. G. J. Woldinga te Amstelveen, allen inder tijd te Zierikzee. Van dr. P. J. Meertens te Amsterdam ontving ik verschei dene waardevolle aanvullingen voor het bibliographisch overzicht van Lemnius' werken. Ook ben ik mevr. Vreeken-Van Brink te Amsterdam en prof. Hintzsche te Bern erkentelijk voor hun adviezen. De heer en mevr. Van der Feen-Van Benthem Jutting te Domburg dank ik hartelijk voor hun opbouwende critiek. De gemeente-archivaris van Zierikzee, de heer W. K. Keikes, gaf mij ruimschoots gelegenheid de uitgave van 1574 van De Miraculis, alsmede enkele andere bronnen, te raadplegen. Eerbiedig gedenk ik dr. J. J. Westendorp Boerma. Hij inspireerde mij tot dit onderzoek en las nog kort voor zijn overlijden het manuscript. Summary This article is a study of the lives of two sixteenth-century doctors of medicine Levinus Lemnius and his son Willem. The first spent a lifetime in the little port of Zierikzee in the province of Zeeland (Netherlands); the second had a more varied career and became the principal physician to King Erik XIV of Sweden. The chief publications of Levinus are reviewed, and quotations are given

Archief | 1971 | | pagina 83