Conditiën op welke de Edelagtbare Regenten der stad Goes met mr, Jacob Cool zijn overeengekomen tot het herstellen van haer Edelagt bare Orgel. 1. Sal gemelte mr. Jacob Cool maken dry nieuwe blaasbalgen van 7 voeten breed vier voeten met een vouw inwendig, voorsien van goed kalfsleer en perkament. 2. Een nieuw prestant van 8 voeten dobbel van de middelste cis tot boven toe. 3. Een holpijp van 8 voeten. 4. octaav 4 voet dobbel van de middelste cis. 5. holfluijt. 4 voet. 6. octaav 2 voet dobbel als boven. 7. een nieuw cornet 4 sterk. 8. mixtuur 7 sterk. 9. trompet 8 voet. Int rugpositief. 1. Een nieuw prestant 4 voet dobbel als boven. 2. holpijp 8 voet. 3. holfluijt 4 voet. 4. octaav 2 voet dobbel als boven. 5. sesquialter 3 sterk. 6. mixtuer 4 sterk. 7. quint anderhalf voet dobbel als boven. 8. octaav een voet, dobbel als boven. Beijde secreten sullen vermeerdert werden met 4 cancellen in de regter- hand. Alle de pijpen die vervuijld zijn zullen schoongemaakt en gere pareerd werden soo goed als doenlijk is. Voor alle het welke haar Edel Agtbare haar verbinden aan gemelde Jacob Cool te betalen een somma van elfhondert Caroliguldens mits gevende 300 gulden op de hand een hondert als 't rugpositijv aant spelen is; twee hondert gulden als 't boovenwerk aant spelen is en het resterende na genomen inspectie en goedkeuring door soodanige per- soonen als haar Agtbare sullen gelieven daartoe te ordonneren. Gedaan in Goes den 2 july 1705 onderstond Matthares Eversdijck, Adolf Westerwijk, Jacob Cool. Ende sijn bij nader accoord haer Edel Agtbare met voornoemde mr. Jacob Cool overeengekomen dat de beijde secreten ook sullen aan de linkerhand vermeerderd werden met 4 cancellen, soo dat de beijde de nieuwe clavieren sullen moeten sijn volkomen van vier octaven met alle de semitoonen. Waarvoor haar Agtbare haar verbinden boven de be dongen somma van elfhondert gulden nog te betalen een somma van zeshondert en vijftig Caroliguldens. 106

Archief | 1972 | | pagina 104